Soruşturmanın seyri değişebilir

banner37

Para vermediği gerekçesiyle tekme atılarak Çetinkaya Burcu’nun üzerinden düşürülen Cenk Bölüm dün ameliyata alındı, zanlılar Muhammed Kadir Varan ile Sedat Demir’in tutukluluk süresi 6 gün uzatıldı

Soruşturmanın seyri değişebilir
banner90
banner99

AMELİYATIN SONRASI ÖNEMLİ… Burç üzerinden düşmesi nedeniyle sağ kolu, sağ bacağı ve beninde iki kırık oluşan Cenk Bölüm’ün epilepsi hastası olduğunu belirten polis, bu nedenle ertelenen 10 Ağustos’taki ameliyatının dün yapıldığını, ameliyat sonrasında müştekinin sağlık durumunun seyrine göre suçun nevinin de değişebileceğine vurgu yaptı.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da geçtiğimiz günlerde Çetinkaya Burcu üzerinde, kendilerine para vermeyen Cenk Bölüm’e tekme atıp, darp ettikleri sırada burç üzerinden düşerek, sağ ön kol ile sağ üst bacak kısımlarında ve belinin iki ayrı noktasında kırık oluşmasına neden oldukları gerekçesiyle tutuklanan zanlılar Muhammed Kadir Varan ve Sedat Demir’in tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı.

   Epilepsi hastası olan Cenk Bölüm’ün, dün kırıklarından ameliyat olduğu ve ameliyat sonrasında sağlık durumunun seyrine göre, suçun nevinin de değişebileceği belirtildi.

   “Soygun”, “Vahim zarar” ve “Ciddi darp” suçlamasıyla tutuklanan iki zanlı, dün sabah ek tutukluluk talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ali Gencer’i dinletti.   

   Mahkemede yeminli şahadet veren Gencer, zanlı Muhammed Kadir Varan ve Sedat Demir’in 01.08.2020 tarihinde saat 02.00 sıralarında Lefkoşa’da Çetinkaya Burcu üzerinde, kendilerine para vermeyen Lefkoşa’da sakin Cenk Bölüm’e tekme atıp, darp ettikleri sırada burç üzerinden düşerek, sağ ön kol ile sağ üst bacak kısımlarından ve belinin iki ayrı noktasında kırık oluşmasına neden olduklarını anımsattı.  

   Gencer, zanlıların, müştekinin cüzdanı içindeki 55 TL, bankamatik kartı, cep telefonu ve tornavidayı çalmakla methaldar olduklarını söyledi.

   Polis memuru Ali Gencer, müştekinin epilepsi hastası olması nedeniyle 10 Ağustos’ta bünyesinin ameliyatı  

kaldıramayacağı tespit edilerek, bazı tıbbi müdahaleler yapıldığını ve ameliyatın dün gerçekleştiğini mahkemeye aktardı.

   Gencer, ameliyat sonrası müştekinin sağlık durumunun seyrine göre suçun nevinin değişebileceğine ve tahkikatın devam ettiğine vurgu yaparak zanlıların 6 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

banner134
   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 6 gün tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75