banner6

Soruşturmanın seyri değişebilir

banner37

İş arkadaşı MD Abdul Hamid'in 9 metre yükseklikten düşerek ağır yaralanmasına sebep olan Hayrullah Kurt, mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

Soruşturmanın seyri değişebilir
banner150

banner150 banner150

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa'da üniversite kampusu içerisindeki inşaatta, ihtiyatsızlığı ve ihmalkarlığı sonucu, iş arkadaşı MD Abdul Hamid'in 9 metre yükseklikten düşerek ağır yaralanmasına sebep olan Hayrullah Kurt dün mahkemeye çıkarıldı ve hakkında 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Polis, vücudunda çok sayıda kırık olan ve Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesinde tedavi gören MD Abdul Hamid'in hayati tehlikesi bulunduğunu belirtti.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi'nde Nöbetçi Yargıç Hasan Dağlı'nın huzurunda gerçekleşen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, meselenin olgularını aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliğinde görevli Polis Memuru Hasan Karagil'i tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Hasan Karagil, üniversite kampusu içerisinde, 8 Nisan 2017 tarihinde, saat 11.30'da, Uçanok Emlak ve İnşaat Şirketi'nin yapmakta olduğu inşaatta yaşanan iş kazasının olgularını mahkemeye aktardı.

Hasan Karagil, zanlı Hayrullah Kurt'un, kullanımında bulunan FV 288 plakalı vinç ile ikinci katın damına kalp tahtası indirdiği sırada, taşeron şirket Söylemez İnşaat Ltd., çalışanı MD Abdul Hamid'in konu tahtaları bağladığı halatı çözmesini ve kendisine tamam işareti yapmasını beklemeden, ihtiyatsız ve ihmalkarlık sonucu vincin ucunu havaya kaldırması neticesinde, tahtaların MD Abdul Hamid'e vurması ile adı edilenin 9 metre yükseklikten aşağı düşerek yaralanmasına sebep olduğunu söyledi.

MD Abdul Hamid'in olay sonrası kaldırıldığı hastanedeki ilk müdahalesinin ardından Lefkoşa Devlet Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesine sevk edildiğini kaydeden tanık polis, MD Abdul Hamid'in sağ elinde kırık ve çıkık, her iki ayak bileğinde ve belinde kırık, sağ 3, 4 ve 5. kaburgalarında kırık olduğuna vurgu yaptı.

Tanık polis, MD Abdul Hamid'in hayati tehlikesinin bulunduğuna dikkat çekerek, tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hasan Dağlı, hukuki prensiplere değindikten sonra, bulguları ışığında, zanlının, tahkikatın selameti açısından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Fotoğraflar: Ahmet İLKTAÇ

 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2017, 08:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104