Sosyal medyada kendini ifşa etti

banner37

Lapta’da aynı lojmanda kaldığı iş arkadaşına ait 4 bin 200 TL değerindeki ziynet eşyalarını çalan 20 yaşındaki Damla Sazan, çalıntı eşyalarla çektirdiği fotoğrafları sosyal medyada paylaşınca yakayı ele verdi

Sosyal medyada kendini ifşa etti
banner87

Ahmet VAMIK

   Lapta’da aynı lojmanda kaldığı iş arkadaşına ait 4 bin 200 TL değerindeki ziynet eşyalarını sirkat eden 20 yaşındaki zanlı Damla Sazan, çalıntı eşyalarla çektirdiği fotoğrafları sosyal medyada paylaşınca yakayı ele verdi.
   Müşteki A.A.’nın şikâyeti üzerine tutuklanan zanlı, dün Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı ve aleyhinde 2 günlük tutukluluk emri alındı.

“Müştekinin canını yakmak istemiş”

   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Adnan Kardeşler’i tanık olarak dinletti.
   Zanlı Damla Sazan’ın 2-6 Eylül tarihleri arasında Lapta’da meydana gelen “Ev Açma” ve “İkametgâhtan Sirkat” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Adnan Kardeşler, Lapta’da bir otele ait lojmanda ikamet eden zanlının, aynı lojmanda kalmakta olan iş arkadaşı A.A.’ya ait eşyaları sirkat ettiğini ifade etti.
   Adnan Kardeşler, A.A.’ya ait toplamda 4 bin 200 TL değerindeki iki adet kol saati, bir adet altın kolye, bir adet elbise, bir şişe parfüm, bir şişe vücut losyonu, bir adet çanta ve bir adet altın takı setini sirkat eden zanlının, Güzelyurt’ta kalmakta olduğu öğrenci yurdundaki odasında yapılan aramada söz konusu çalıntı eşyaların bulunarak emare alındığını dile getirdi.
   Müştekiye ait kol saatleri ve çantayla çektirdiği fotoğrafları sosyal medya hesabında paylaşan zanlının, müştekinin şikâyeti üzerine tespit edilerek tutuklandığını kaydeden polis memur Adnan Kardeşler, gönüllü ifade vererek suçunu kabul eden zanlının, A.A.’nın canını yakmak maksadıyla bu suçu işlediğini öne sürdüğünü de ifade etti.
   Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın halen devam ettiğini belirten Adnan Kardeşler, serbest kalması halinde soruşturmaya etki etme olasılığı bulunan zanlının tutuklu kalmasını talep etti.
   Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla, zanlının 2 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.


 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER