Soyer tutuksuz yargılanacak

banner37

Dipkarpaz’da trafik kontrolünde aracı durdurulan ve tasarrufunda iki ayrı türde uyuşturucu tespit edilen Kemal Soyer, teminatla serbest bırakıldı; araçta yolcu olan G. A’nın olayla bağı olmadığı belirlendi

Soyer tutuksuz yargılanacak
banner99

Ayşe BULUT
 

   Dipkarpaz’da geçtiğimiz gece, trafik kontrolünde olan polisin aracında yaptığı aramada, yaklaşık 700 miligram Hintkeneviri türü ve extacy türü uyuşturucu olduğuna inanılan 1 adet hap bulunan Kemal Soyer, teminatla serbest bırakıldı.

   Zanlı Soyer ile aracında yolcu olan G. A.’nın ise (K-27) olayla bağı olmadığı belirlendi.

   “Kanunsuz Uyuşturucu Madde Tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Soyer, dün, teminat amaçlı İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
   Mahkemede şahadet veren tahkikat memuru Kemal Onbaşı, 05.10.2020 tarihinde, İskele Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dipkarpaz Polis Karakolu’ndan alınan bir bilgiyle, zanlı 1 Kemal Soyer’in kullanımında bulunan ZMD 237 plakalı araç ve yine araç içerisinde yolcu olarak bulunan zanlı 2 G. A.’nın konu araçla birlikte trafik kontrolü amaçlı durdurulduğunu belirtti.

   Polis memuru Onbaşı, araç sürücüsü olan zanlı 1’in şüpheli hareketlerinden dolayı konu araçta yapılan aramada, aracın sağ kapısında bulunan tütün paketi içerisinde yaklaşık 200 miligram ağırlığında Hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde, yine sağ ön paspas altında bulunan peçete kâğıdına sarılı yaklaşık yarım gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve yine konu aracın arka koltuğunda bulunan çanta içerisinde naylon poşet parçası içerisinde bir adet uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hap bulunarak emare alındığını anlattı.

   Onbaşı, zanlı 1’in evinde mahkeme emriyle yapılan aramada da bir gram hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını kaydetti.

   Zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirten Onbaşı, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Tutku Candaş, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 3 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75