banner6

Soygun girişimi cesur pompacıya takıldı

banner37

Akaryakıt istasyonunda gerçekleşen 5 saniyelik soygun girişimi kameralara yansıdı,  kimliği belirsiz silahlı soyguncuyu fark eden Türkmenistanlı pompacı, gecenin hasılatını kaptırmadı

Soygun girişimi cesur pompacıya takıldı
banner151 banner143

Mehmet KARA – Emine UYSAL

Başkent Lefkoşa’da faaliyet gösteren ‘Hocaoğlu’ isimli akaryakıt istasyonu, dün sabahın erken saatlerinde soyulmak istendi.

Güvenlik kameralarına aldırış bile etmeden, bir elinde çanta diğer elinde ise silah olduğu düşünülen bir cisimle koşarak işçilerin kaldığı odaya giren soyguncu, pompa istasyonunda çalışan Türkmenistan uyruklu bir işçinin kendisini fark etmesiyle saniyeler içinde olay yerini terk etti.

Bu arada, söz konusu kimliği belirsiz şahsın havaya bir el ateş ettiği ileri sürüldü ancak polisin yaptığı incelemelerde boş kovana rastlanmadı.

Pompacı açıkgöz çıktı

Edinilen bilgilere göre soygun girişimi, sabah saat 05.15’te meydana geldi.

Kimliği belirsiz bir soyguncu, iddiaya göre havaya ateş ettikten sonra güvenlik kameraları olmasına rağmen personellerin kaldığı odaya doğru koşmaya başladı. Sesleri duyan ve söz konusu şahsın koşarak personel odasına doğru geldiğini fark eden Türkmenistan uyruklu Batır Geldimıradov isimli pompacı, vakit kaybetmeden kapıyı kilitledi. Pompacı, yaptığı bu hamleyle geceden kalma hasılatı da kaptırmamış oldu.

Yaklaşık beş saniye gibi kısa bir süre içeride duran soyguncu, arakasına bile bakmadan koşarak olay yerinden uzaklaştı.

Polis hiçbir detayı atlamadı

İhbar üzerine çok sayıda polis olay yerine sevk edildi.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekibi ile Olay Yeri İnceleme Uzmanı, incelemelerde bulundu.

Hiçbir detayı atlamak istemeyen polis ekipleri, hem olay mahallinde hem çevresinde hem de şahsın kaçış güzergahı olan araba hurdalığının olduğu bölgede uzun süre inceleme yaptı. Kamera kayıtlarını da mercek altına alan polis, olay yerinin yakınlarına atılmış eldivenler buldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2017, 07:55
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104