banner6

Soygun için geldi!

banner37

Girne, Lapta ve Lefkoşa’da çok sayıda ev açtıkları iddiasıyla tutuklanan iki zanlıdan biri olan İsmail Beyaz’ın, 21 Mayıs 2017 tarihinde adaya giriş yaptığı öğrenildi

Soygun için geldi!
banner151

Elmas TOKAY

Girne, Lefkoşa ve Lapta’da çok sayıda ev açtıkları tespit edilen ve polis tarafından tutuklanan İsmail Beyaz ve Çekdal Güzel’le ilgili polis soruşturması sürüyor. Zanlı 1 İsmail Beyaz’ın KKTC’ye 21 Mayıs 2017 tarihinde girdiğini tespit eden polis, diğer zanlı Çekdal Güzel ile 22, 23 ve 24 Mayıs 2017 tarihleri çok sayıda ev açtıklarını tespit etti.

Şu ana kadar 6 ev açtıklarını itiraf eden zanlıların, tasarruflarında bulunan emarelerin birçoğuna halen izahat veremediği öğrenildi.

Polis Lefkoşa Girne ve Lapta’da benzer bir çok şikayet olduğunu göz önünde bulundurarak, zanlıların çok sayıda evde soygun gerçekleştirdiğinden şüpheleniyor.

8 gün daha tutuklu kalacaklar

İsmail Beyaz ve Çekdal Güzel dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve haklarında 8’er gün daha tutukluluk emeri alındı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, iddia makamının tanığı olarak yeminli şahadet veren Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis çavuşu Ömer Faruk Şengil, zanlılar İsmail Beyaz ve Çekdal Güzel’in  “ev açma, sirkat ve kasti hasar” suçundan methaldar olduğunu kaydetti.

Şengil, soruşturmanın geniş çapta devam ettiğini ve açılan ev sayısının her geçen gün arttığını kaydetti.

Zanlıların ikisinin de birer gönüllü ifade verdiklerini anlatan Şengil, zanlı 1 İsmail Beyaz’ın ilk nazarda Girne’de 3, Lapta’da 1 ve Lefkoşa’da 1 eve girdiğini ve çaldığı Quantum marka saati zanlı 2 Çekdal Güzel’e verdiğini itiraf ettiğini söyledi.

Çalınan eşyaların bir kısmı bulundu

Çalınan bir çok ziynet eşyasını, zanlı 1 Beyaz’ın gösterimiyle evinin yanındaki boş arazide bulduklarını kaydeden Şengil, zanlının, tasarrufunda bulunan bir çok eşyayla ilgili ise yeterli izahatı veremediğine değindi.

Ayak izleri uyuyor

Polis çavuşu Şengil, özellikle 23 ve 24 Mayıs 2017 tarihlerinde Girne’de çok sayıda ev açma şikayeti aldıklarına dikkat çekti ve bu evlerde yapılan incelemelerde temin edilen ayak izlerinin, zanlı 1 Beyaz’ın ayak izleriyle uyum içerisinde olduğunu belirtti.

Kamera kayıtları incelenecek

Soruşturmanın devam ettiğini, aranan çok sayıda emare olduğunu, alınması gereken bir çok ifade bulunduğunu kaydeden Şengil, ayrıca, bölgedeki kamera kayıtlarının da inceleneceğini belirtti. Şengil, bu aşamada, 2 zanlının da 8'er gün tutuklu kalmasını talep etti.

Sunulan şahadeti ve meselenin ciddiyetini göz önünde bulunduran Yargıç Mesut Mesutoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla talep edilen tutukluluk süresine onay verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 08:22
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110