Soygun ve insan kaçırma soruşturması sürüyor

banner37

Khasif Mahmood’u, kaçırarak bir evde 3 gün alıkoyup, darp etmekle suçlanan 4 zanlıdan ikisinin tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı. Zanlıların tamamı cuma günü birlikte mahkemeye çıkarılacak

banner87
Soygun ve insan kaçırma soruşturması sürüyor
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Haspolat’ta 2 bin 500 Euro alacak-verecek meselesi yüzünden kaçırılıp bir evde 3 gün alıkonularak dövüldüğü iddia edilen Kashif Mahmood olayında tutuklu bulunan ve tutukluluk süresi dolan 4 zanlıdan ikisi dün mahkemeye çıkarıldı.

Aynı olayla ilgili tutuklanan zanlılar Usman Ali ve Hassan Raja’nın 7 günlük tutukluluk süresi ise 10 Ocak’ta dolacak.

“Soygun”, “Sirkat”, “Zorla insan kaçırma”, “Şiddet tehdidi” ve “Darp” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Usman Ali ve Muhammad İrfan Ashraf, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Aytaç Çebi’yi dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Çebi, 30.12.2019 tarihinde Haspolat’ta sakin Usman Ali, Lefkoşa’da sakin Hassan Raja, Gazimağusa’da belirlenen Usman Ali ve Girne’de sakin henüz soyadı tespit edilemeyen Muhammad İrfan Ashraf isimli şahısların Kashif Мahmood’u zorla kaçırıp, Usman Ali’nin Haspolat’ta bulunan ikametgahına götürdükten sonra, adı edilenin ellerini ve gözlerini bağladıktan sonra yüzüne tokat ve yumruk vurup boğazını sıktıklarına dikkat çekti.

   Polis memuru Çebi, zanlıların müştekiyi ciddi şekilde darp ettikten sonra tasarrufunda bulunan Samsung 6 Age marka cep telefonunu, 50 TL parayı ve Pakistan pasaportunu aldıktan sonra adı edileni henüz plakası ve markası tespit edilemeyen İrfan isimli şahsa ait bir araç ile Hassan Raja’nın kalmakta olduğu Lefkoşa’daki eve götürerek 1 Ocak tarihine kadar alıkoyduklarına vurgu yaptı.

   Olayın polise 1 Ocak’ta intikal ettiğini belirten Çebi, zanlılar Usman Ali ve Hassan Raja’nın tutuklandığını, aleyhlerinde 7 günlük tutukluluk emri alındığını ve 10 Ocak’ta tutukluluk sürelerinin dolacağını belirtti.

Polis memuru Aytaç Çebi, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlı Usman Ali ve Muhammad İrfan Ashraf’ın üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, polisin talebini uygun bularak, iki zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108