Soygun ve vahim zarar zanlıları cezaevine gitti

banner37

Cenk Bölüm’ü ciddi şekilde döverek, Çetinkaya Burcu’ndan düşmesine ve ağır yaralanmasına neden olmakla suçlanan Muhammed Kadir Varan ile Sedat Demir’in hakkındaki soruşturma tamamlandı

Soygun ve vahim zarar  zanlıları cezaevine gitti
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da geçtiğimiz günlerde Çetinkaya Burcu üzerinde, kendilerine para vermeyen Cenk Bölüm’e tekme atıp, darp ettikleri sırada burç üzerinden düşerek, sağ ön kol ile sağ üst bacak kısımlarında ve belinin iki ayrı noktasında kırık oluşmasına neden oldukları gerekçesiyle tutuklanan zanlılar Muhammed Kadir Varan ve Sedat Demir, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   “Soygun”, “Vahim zarar” ve “Ciddi darp” suçlamasıyla tutuklanan iki zanlı, dün teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ali Gencer’i dinletti.   

   Mahkemede yeminli şahadet veren Gencer, zanlı Muhammed Kadir Varan ve Sedat Demir’in 01.08.2020 tarihinde saat 02.00 sıralarında Lefkoşa’da Çetinkaya Burcu üzerinde, kendilerine para vermeyen Lefkoşa’da sakin Cenk Bölüm’e tekme atıp, darp ettikleri sırada burç üzerinden düşerek, sağ ön kol ile sağ üst bacak kısımlarından, belinin iki ayrı noktasında kırık ve kulak zarında yırtık oluşmasına neden olduklarını anımsattı.  

   Gencer, zanlıların, müştekinin cüzdanı içindeki 55 TL, bankamatik kartı, cep telefonu ve tornavidayı çalmakla methaldar olduklarını söyledi.

   Polis memuru Ali Gencer, müştekinin 13 Ağustos’ta ciddi bir ameliyat geçirdiğini ve halen tedavisinin sürdüğünü belirtti.

   Gencer, Dükkan açma, Sirkat, Patlayıcı madde tasarrufu, Araçtan sirkat, Kasti hasar gibi suçlardan zanlı Varan’ın 31, zanlı Demir’in ise 38 sabıkası olduğuna vurgu yaptı.

banner134
   Suçun halk arasında infial yarattığını ve zanlıların yargılanmaktan kaçabileceğini belirten Gencer, tutuklu yargılanmalarını talep etti.
   Yargıç Temay Sağer, soygun ve vahim zarar suçlarının ciddiyetine ve Ağır Ceza Mahkemesi kapsamına girdiğine vurgu yapıp, 75 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75