Soygun zanlıları 4 gün daha tutuklu kalacak

banner37

Gemikonağı’nda geçtiğimiz hafta yere düşürdükleri Akan Ayberser’i yaralayarak, cebindeki bin 500 TL parasını çalan iki kişi hakkındaki soruşturma henüz tamamlanamadı

Soygun zanlıları 4 gün daha tutuklu kalacak
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Gemikonağı’nda geçtiğimiz hafta Akan Ayberser’i göğsünden ittirerek yere düşürüp omzunun kırılmasına neden oldukları ve Ayberser’in cebindeki bin 500 TL nakit parasını çalarak soygun suçu işledikleri suçlamasıyla tutuklanan biri 14, diğeri de 21 yaşında olan iki zanlının tutukluluk süresi, devam eden soruşturma nedeniyle 4 gün daha uzatıldı.

Mahkeme, 21 yaşındaki zanlı Ali Balgermiş’in, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

Lefke Kaza Mahkemesi Başkanı Musa Avcıoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, Lefke Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru İbrahim Ertarkan yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Ertarkan, 8 Ekim 2019 tarihinde, saat 22.40 sıralarında, Gemikonağı’nda Ecevit Caddesi üzerinde zanlı Ali Balgermiş (21) ile H.T.’nin (14), 48 yaşındaki Akan Ayberser’i göğsünden ittirerek yere düşürdüklerini ve sol omzunun kırılmasına sebebiyet verdiklerini belirtti.

İki zanlının, Ayberser’in giymekte olduğu gri renk şortunun sol cebinde bulunan 20 TL değerindeki markasız siyah renk cüzdanını ve içerisindeki bin 500 TL nakit parayı alarak olay yerinden koşarak kaçtıklarını kaydeden Ertarkan, olayın polisin bilgisine 9 Ekim 2019 tarihinde geldiğini, iki zanlının 10 Ekim’de Güzelyurt’ta tespit edilerek tutuklandıklarını söyledi.

Zanlıların tasarrufunda çalınan paradan geriye kalan 876 TL nakit para ve siyah renk cüzdanın bulunarak emare alındığını kaydeden Ertarkan, her iki zanlının da gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiklerini belirtti.

Mesele ile ilgili alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu söyleyen Ertarkan, zanlıların serbest kalması halinde alınacak ifadelere ve soruşturmanın diğer aşamalarına etki edebileceklerinin altını çizerek, tutukluluk sürelerinin 4 gün daha uzatılmasını talep etti.

Polisin talebini yerinde bularak zanlıların tutukluluk süresini 4 gün daha uzatan Lefke Kaza Mahkemesi Başkanı Musa Avcıoğlu, ayrıca zanlı Ali Balgermiş’in Lefkoşa Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirilmesine de emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75