Soygun zanlılarının sayısı 6’ya yükseldi

banner37

Lefkoşa’nın Ortaköy bölgesinde yılbaşı gecesi Monaf Alhakım’ın sokak ortasında ciddi şekilde dövülerek soyulması olayıyla ilgili yürütülen soruşturma çerçevesinde A.A.A.M. isimli zanlı da tutuklandı

Soygun zanlılarının sayısı 6’ya yükseldi
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’nın Ortaköy bölgesinde yılbaşı gecesi Monaf Alhakım’ın sokak ortasında ciddi şekilde dövülerek soyulması olayıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 1 kişi daha tutuklandı ve zanlı sayısı 6’ya yükseldi.


Kamera kayıtlarından tespit edilerek tutuklanan zanlı A.A.A.M., dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alındı.


Polisin mahkemede aktardığı şahadete göre, olay günü çalınan 150 TL nakit para ve Xıaomi marka cep telefonu henüz tespit edilemezken, meseleyle ilişkisi olan 2 – 3 kişi daha aranıyor.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Aygün Karagil, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.


Karagil, zanlının ve henüz kimlikleri tespit edilemeyen şahısların 01 Ocak 2021 tarihinde ve saat 00.30 raddelerinde Ortaköy’de faaliyet gösteren Burger King isimli iş yerinin önünde Monaf Alhakım’ı ciddi şekilde darp ettiklerini belirterek, aynı zamanda müştekinin kullanımında bulunan JK 865 plakalı mavi renk Peugeot marka aracın ön iki lambasını, arka iki lambasını, arka bagaj kısmını ve her iki dikiz aynasını kasten ve kanunsuz olarak kırıp hasara uğrattıklarını kaydetti.


Zanlıların müştekinin tasarrufunda bulunan 150 TL nakit parayı ve Xıaomi marka cep telefonunu zor kullanarak alıp soygun suçunu da işlediğini dile getiren Karagil, şikayet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında 3 Ocak 2021 tarihinde M.Y.E.E., F.N.S.J., ve A.M.E., isimli zanlıların derdest emri gereği tutuklandığını ifade etti.


banner134
Karagil, söz konusu 3 zanlının 4 Ocak 2021 tarihinde mahkeme huzuruna çıkarıldığını ve aleyhlerinde 3 gün tutukluluk emri alındığını anımsatarak, aynı tarihte yürütülen soruşturma neticesinde ise mesele ile bağlantıları olduğu tespit edilen A.M.A. ve A.M.A.A., isimli zanlıların da tutuklandığını bildirdi.


İki zanlının da 5 Ocak 2021 tarihinde mahkeme huzuruna çıkarıldığını ve aleyhlerine 2 gün tutukluluk emri alındığını hatırlatan Karagil, zanlıların gönüllü ifade vermediğini ancak bazı beyanlarda bulunduğunu belirtti.


Karagil, geniş çaplı yürütülen soruşturma kapsamında meseleyle bağlantısı olduğu belirlenen zanlı A.A.A.M.’nin de derdest emri gereği tutuklandığını vurguladı.


Karagil, çalınan Xıaomi marka cep telefonunun ve 150 TL tutarındaki paranın henüz tespit edilemediğini ifade ederek, söz konusu meselenin çok ciddi olduğunu ve soruşturmanın devam ettiğini anlattı.


Olayın meydana geldiği bölgede bulunan güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmeye devam ettiğini dile getiren Karagil, hâlâ aranmakta olan şahıslar ile emarelerin söz konusu olduğunu ve alınması gereken ifadelerin bulunduğunu belirtti.


Karagil, zanlının serbest kalması durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme olasılığının bulunduğuna dikkat çekerek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.


Meselenin ciddiyetini göz önünde bulunduran Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75