Soyguncular, çaldıkları paralarla yakalandı

banner37

Gemikonağı’nda, biri 14 yaşında çocuk, diğeri de 21 yaşında olan iki kişi, 48 yaşındaki adamı yere düşürüp, cüzdanındaki paraları çaldı

banner87
Soyguncular, çaldıkları paralarla yakalandı
banner90
banner99

PARANIN BİR KISMI BULUNDU… Ali Balgermiş (21) ve H.T. (14) isimli iki zanlıyı dün Güzelyurt’ta mahkemeye çıkaran polis, zanlıların salı günü Gemikonağı’nda 48 yaşındaki Akan Ayberser’i göğsünden ittirerek yere düşürdüklerini ve şortunun cebindeki cüzdanından bin 500 TL nakit parasını çalıp kaçtığını belirtti. Ayberser’in omzunun kırıldığını da kaydeden polis, zanlıların perşembe günü yakalandıklarını, çaldıkları cüzdan ve 876 TL nakit paranın tasarruflarında bulunduğunu söyledi.

Güren TİLKİ

Lefke bölgesinde salı günü bir kişiyi darp ederek omzunun kırılmasına neden olduktan sonra şortunun cebi içerisinde bin 500 TL nakit para bulunan cüzdanı çalan biri 14 yaşında çocuk, diğeri de 21 yaşında olan iki kişi, önceki gün çaldıkları cüzdan ve paranın bir kısmıyla yakalandı.

Suçlarını kabul eden 21 yaşındaki Ali Balgermiş ve 14 yaşındaki H.T. isimli zanlılar dün Güzelyurt’ta mahkemeye çıkarılarak aleyhlerine soruşturma amaçlı olarak üçer günlük tutukluluk emri alındı.

Güzelyurt Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Lefke Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru İbrahim Ertarkan, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Polis memuru İbrahim Ertarkan, Gemikonağı’nda 8 Ekim 2019 tarihinde, saat 22.40 sıralarında zanlıların Ecevit Caddesi üzerinde Gemikonağı’nda sakin 48 yaşındaki Akan Ayberser’i elleri ile göğsünden ittirip yere düşürerek sol omzunun kırılmasına sebebiyet verdiklerini belirttikten sonra, Ayberser’in giymekte olduğu gri renk şortunun sol cebindeki 20 TL değerindeki cüzdan ve içerisinde bulunan toplam bin 500 TL nakit parayı alıp, koşarak olay yerinden uzaklaştıklarını söyledi.

Olayın polisin bilgisine 9 Ekim 2019 tarihinde getirildiğine dikkat çeken Ertarkan, yapılan ileri soruşturmada soygun suçunu işleyen iki zanlının 10 Ekim’de Güzelyurt’ta tespit edilerek tutuklandığını belirtti.

Müştekinin cüzdanı ve çalınan paralardan geriye kalan 876 TL nakit paranın zanlıların tasarrufunda bulunduğunu belirten Ertarkan, her iki zanlının da gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiklerini, doktor kontrolünden geçirildikten sonra da karakol hücrelerine yerleştirildiklerini kaydetti.

Mesele ile ilgili alınması gereken ifadeler ve kamera görüntüleri bulunduğunu, zanlıların serbest kalmaları halinde soruşturmaya etki edebileceklerini de sözlerine ekleyen Ertarkan, bu nedenle zanlıların aleyhine üçer günlük tutukluluk emri verilmesini talep etti.

Yargıç Mine Gündüz Serden, mahkemede hazır bulunan çocuk zanlının babasına söz hakkı tanıyarak söylemek istediği bir şey olup olmadığını sordu. Çocuk zanlı H.T.’nin babası da “Bu çocuk için çok uğraştım, dinlemiyor. 3 günlük tutukluluğuna itirazım yok” dedi.

Meselenin ciddiyetini göz önünde bulunduran Yargıç Mine Serden Gündüz, her iki zanlının da üç gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75