banner6

Soyguncular yakalandı

banner37

Fellahoğlu Kuyumculuk’tan 2 kilo altın ve 60 kol saati çalan soygunculardan üçü yakalandı; suçlarını kabul eden zanlılar, altınların bir kısmını polise teslim etti, çalıntı altınların bir kısmını satın alan altın tamircisi Meriç Muk da dün öğleden sonra gözaltına alındı.

Soyguncular yakalandı
banner99

Emine UYSAL - Sedef BOŞNAK

Lefkoşa Polis Müdürlüğü ile Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri dün ortak bir operasyonla, 17 Mayıs tarihinde, Gönyeli’de faaliyet gösteren Fellahoğlu Kuyumculuk’tan 2 kilo altın ve 60 kol adet saati çalan soyguncuları ve bu çalıntı altınları satmaya çalışan ve satın alan kişiyi Gazimağusa’da yakaladı. Suçlarını kabul eden zanlılar, altınların bir kısmını bozdurduklarını itiraf ederken, geriye kalanları ise sakladıkları yerden çıkararak polise teslim etti.

Gazimağusa ve Alaniçi’nde aynı anda yapılan operasyonlarda, 24 yaşındaki İbrahim Karabulut ile 22 yaşındaki Ceyhun Tatlıcı Gazimağusa’da, 22 yaşındaki Hacı Murat Bozdoğan ise Alaniçi köyünde yakalanarak gözaltına alındı.

İbrahim Karabulut ile Hacı Murat Bozdoğan’ın soygunu gerçekleştiren kişiler olduğu, Ceyhun Tatlıcı’nın çalıntı altınların bir kısmını satmaya çalıştığı, bir kısmını babasının mezarına sakladığı, Meriç Muk’un ise, çalıntı altınların bir kısmını, olay gününün sabahı da dahil olmak üzere iki seferde satın aldığı bildirildi.

Zanlılardan İbrahim Karabulut, evinde sakladığı iki parça altın ile, Ötüken yakınlarındaki sahile sakladıkları altın ve kol saatlerini yerinden çıkararak polise teslim etti.

Gönyeli’de 17 Mayıs’ta saat 04.00’te Belediye Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren “Fellahoğlu” isimli işyerinin cam olan ana giriş kapısını çekiç ile kırıp, içeriye giren kar maskeli soyguncular, alarmın çalmasına aldırış etmeden 60 saniyede 60 kol saati ve iki kilo altını torbaya doldurup kaçmıştı.

“Soygunu, Murat ve İbrahim gerçekleştirdi”

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere göre, gözaltına alınan zanlılar polise yaptıkları itiraflarında, soygunu İbrahim Karabulut ile Hacı Murat Bozdoğan’ın gerçekleştirdiğini, olayın hemen akabinde İzmir’e giden Bozdoğan’ın altınların bir kısmını orada bozdurduğunu belirtti.

Adaya dönen Hacı Murat Bozdoğan, çalıntı altınların bir kısmını bozdurması için Ceyhun Tatlıcı’ya verdi ancak, polis Ceyhun Tatlıcı’yı altınları bozdurmaya çalışırken tespit edince, üç zanlı yakayı ele verdi.

Zanlılar ayrıca, olayın gerçekleştiği 17 Mayıs sabahı ve sonraki bir günde iki kez, çalınan altınların bir miktarını altın tamircisi Meriç Muk’a sattıkları itirafında da bulundu. İtirafın ardından, Meriç Muk da öğleden sonra tespit edilerek gözaltına alındı.

Bin 500 Mazda Demio araç takibe alındı

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de oluşturulan 15 kişilik ekip, iğneyle kuyu kazar gibi 17 Mayıs’tan düne kadar gece gündüz soruşturma yürütüp, bölgelerdeki onlarca kamera kaydı, telefon dökümleri ve zanlıların kullandıkları Mazda Demio araçtan zanlılara ulaştı.

Adli Şube ekibinin, kamera kayıtlarında görülen soyguncuların kullandığı ve KKTC’de bin 500 tane olan Mazda Demio aracı takibe aldığı öğrenildi.

Polis, soyguncuların kullanımındaki Mazda Demio aracı, zanlı Hacı Murat Bozdoğan’ın kullandığını belirledi.

Üç ayrı suçlamayla mahkemeye çıkarılacaklar

Dükkan Açma, Hırsızlık ve Kasti Hasar suçlamasıyla gözaltına alınan 24 yaşındaki İbrahim Karabulut, 22 yaşındaki Hacı Murat Bozdoğan ve 22 yaşındaki Ceyhun Tatlıcı, dün Mağusa’dan Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne götürüldü.

Üç zanlının bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılacağı bildirilirken, altın tamircisi Meriç Muk’un Gazimağusa’da mı, Lefkoşa’da mı mahkemeye çıkarılacağı kesinlik kazanmadı.

banner134

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 08:19
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104