banner6

'Söz veriyoruz bir daha uyuşturucu içmeyeceğiz'

banner37

Araba kullanırken, Mahmut Kılınç’ın verdiği uyuşturuculu sigarayı içerek trafik kazası yapan Ahmet Sivri, arkadaşıyla birlikte çıkarıldığı mahkemede özür diledi, şans verilmesini istedi.

'Söz veriyoruz bir daha uyuşturucu içmeyeceğiz'
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa’da uyuşturucu içip, trafik kazası yapan Ahmet Sivri, arkadaşı Mahmut Kılınç’la birlikte tutuklandı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf etme” suçlamasıyla tutuklanan Ahmet Sivri ile Mahmut Kılınç dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 23 Ağustos’ta saat 20.00’de Şehit Arif Sokak’ta Mahmut Kılınç’ın yolcu olarak bulunduğu araçla kuzeyden güneye giderken içinde uyuşturucu olduğuna inanılan sigarayı içip, rahatsızlandığını belirtti.

Polis memuru Kaan Kurtbir, zanlı Ahmet Sivri’nin aracın kontrolünü kaybederek, yolun solunda park halindeki bir araca çarptığını söyledi.

Kazanın akabinde zanlı Ahmet Sivri’nin tasarrufundaki bir gram sentetik cannabionid olduğuna inanılan maddeyi atması için zanlı Mahmut Kılınç’a verdiğini kaydetti.

Kurtbir, zanlı Mahmut Kılınç’ın konu maddeyi atmak isterken, trafik şubesi ekibi tarafından görülerek, suçüstü yakalandığını söyledi.

Zanlı Mahmut Kılınç’ın gönüllü ifade verdiğini belirten Kurtbir, kayıp olduğuna inanılan emareler ve aranan bir şahıs olduğuna vurgu yapıp, zanlıların tahkikat amaçlı bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

“Söz veriyoruz, bir daha kullanmayacağız”

Mahkemede söz alan zanlı Ahmet Sivri, “Ben bir hata yaptım. İçtim. Böyle şeylerle alakam yok. İkimizin de çocuğu var. İçerde de konuştuk. Söz veriyoruz bir daha kullanmayacağız. Bize bir fırsat verin. Söz veriyoruz bir daha kullanmayacağız” dedi.

Yargıç Rauf Kürşad, aranan emarelerin yanı sıra aranan bir şahıs olduğuna vurgu yapıp, iki zanlının da bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

banner134

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2017, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104