Sözlü itirafı var!

banner37

Gazimağusa’da, eski patronunun aracından çaldığı laptop ve 4 bankamatik kartını kullanarak temin ettiği 5 bin 200 TL’yle alışveriş yapan 19 yaşındaki Ömer Çetin’in aleyhindeki soruşturma sürüyor

banner87
Sözlü itirafı var!
banner90
banner99

FAİLİ MEÇHUL BİRÇOK MESELENİN FAİLİ OLABİLİR… Tanık polis, bölgede faili meçhul birçok meselenin faili olabileceğine vurgu yaparak gerekli araştırmayı yapabilmek ve kayıp emareleri bulabilmek için zanlı aleyhine mahkemeden ek süre istedi. Kıdemli yargıç, tahkikatın selameti için zanlının 3 gün daha polis nezaretinde tutuklu kalmasına emir verdi

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, eski patronunun park halindeki aracını açarak, içerisinden laptop ve 4 bankamatik kartını çalarak 5 bin 200 TL çekip, 2 bin 400 TL’lik cep telefonu satın alan 19 yaşındaki Ömer Çetin’in polise sözlü itirafta bulunduğu belirtildi.

   Genç zanlının, kartları bankamatikte kullanıp, 5 bin 200 TL çekerek cep telefonu satın almasıyla ilgili polis soruşturması devam ediyor.

   Aleyhindeki suçlamaları sözü olarak kabul eden Ömer Çetin, dün, ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkartıldı ve hakkında, tahkikat maksatlı 3 gün ek tutukluluk emri temin edildi.

   Polis, bu sürede kamera kayıtlarını inceleyip, kayıp emarelerin peşine düştü.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında meseleyi soruşturan Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mahir Türe, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser’in sorularını yanıtladı.

   Tanık polis Mahir Türe, sirkat suçundan methalder olan zanlının, 14 Mayıs 2020’de,  saat 03.30’da, Gazimağusa’da, Derinya Bölgesi’nde, Vahit Güner Caddesi üzerinde  park halinde bulunan Onay Katgın’ın sorumluluğunda bulunan PV 359 plakalı van araç içerisinden, laptop, para cüzdanı ve içerisinde muhafaza edilen 4 adet bankamatik kartı, kimlik kartı ve sürüş ehliyeti çaldığını anlattı.

   Mahir Türe, zanlının ayni gün saat 05.20’de, bir bankamatikten bahse konu kartları kullanarak toplam 5 bin 200 TL çekip sirkat ettiğini belirtti ve incelenen kamera görüntülerinden eşkâli tespit edilen zanlıyı tutukladığını anlattı.

   Aleyhindeki suçlamaları sözlü olarak kabul eden zanlının olay günü giydiği kıyafetleri ve 2 bin 400 TL’ye satın aldığını beyan ettiği telefonu bulup emare zapt ettiğini kaydeden tanık polis, halen kayıp emare bulunduğunu ifade etti ve mahkemeden tahkikatını tamamlayabilmek için süre istedi.

   Tanık polis ayrıca, zanlının telefonunda yaptığı ilk incelemede, bankamatik kartıyla çektiği paraların fotoğrafının da bulunduğunu belirterek, banka ve zanlının ikamet ettiği bölgedeki kamera kayıtlarını incelemeye devam ettiğini belirtti.

   Bölgede faili meçhul birçok meselenin faili olabileceğine de vurgu yaparak gerekli araştırmayı yapabilmek ve kayıp emareleri bulabilmek için zanlı aleyhine mahkemeden ek süre istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, bahse konu suçların yaygınlığına ve ciddiyetine vurgu yaptı.

   Kıdemli yargıç, tahkikatın selameti için zanlının 3 gün daha polis nezaretinde tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75