banner6

Sprogis, bir hafta daha tutuklu kalacak

banner37

Girne’de kaldığı otelde tasarrufunda 24 gram kokain bulunan Litvanya uyruklu Andrejs Sprogis’in tutukluluğu 7 gün daha uzatıldı.

Sprogis, bir hafta daha tutuklu kalacak
banner151

Elmas TOKAY

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nden bir polis ekibinin, Girne’de bir otel odasında yaptığı aramada ele geçirilen yaklaşık 24 gram kokain türü uyuşturucu maddeyle ilgili tahkikat sürüyor. Otel odasında kalan ve uyuşturucu maddenin sahibi olan Litvanya uyruklu Andrejs Sprogis, dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve hakkında 7 gün daha tutukluluk emri alındı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Cemal Ramiz’i tanık olarak dinletti.

Ramiz, zanlı Andrejs Sprogis’in “Kanunsuz uyuşturucu madde (kokain) ithal, tasarruf ve verme” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti.

Sprogis’in, kokaini 35 gram olarak 21 Nisan’da Güney Kıbrıs’tan ithal ettiği yönünde ifade verdiğini kaydeden Ramiz, zanlının uyuşturucunun bir kısmını başka şahıslara verdiğini itiraf ettiğini, bu konudaki soruşturmalarının devam ettiğini söyledi.

Ramiz, hâlâ aranan emareler ve soruşturulması gereken şahıslar olduğunu söyleyerek, bu aşamada zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu da, sunulan şahadeti dikkate alarak zanlının tahkikat amaçlı olarak 7 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi. Mesutoğlu ayrıca zanlının doktor kontrolünden geçirilmesine direktif verdi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2017, 16:07
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110