Stefanou, KKTC dışına çıkamayacak

banner37

Girne-Güzelyurt anayolunda cuma akşamı Hüseyin Aşık’ın hayatını kaybettiği trafik kazasıyla ilgili tutuklanan Michalais Stefanou, teminata bağlanarak yargılanıncaya kadar serbest bırakıldı

Stefanou, KKTC dışına çıkamayacak
banner90
banner99

Girne-Güzelyurt anayolunda cuma akşamı meydana gelen ve 65 yaşındaki Hüseyin Aşık’ın hayatını kaybettiği trafik kazasıyla ilgili tutuklanan Michalakis Stefanou, dün yargılanıncaya kadar teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, meselenin tahkikat memuru olan polis memuru Kemal Güvenoğlu yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Güvenoğlu, huzurda bulunana zanlı Michalais Stefanou’nun 11 Ekim 2019 tarihinde saat 20.15 raddelerinde Girne-Güzelyurt anayolunun 15-16’ncı kilometreleri arasında Girne istikametine doğru yönetimindeki KNE 40 plakalı Toyota marka salon araç ile seyrederken, dikkatsizliği sonucu o esnada yolun kuzey kısmında yol içerisinde Güzelyurt istikametine doğru yürüyen Karşıyaka’da sakin Hüseyin Aşık’a (E-65) aracının sol ön kısmı ile çarptığını söyledi.

Güvenoğlu, kaza sonucu yaralanan yaya Hüseyin Aşık’ın aldığı yaralar sonucu hemen kaza mahallinde vefat ettiğini belirterek, araç sürücüsü Michalais Stefanou’nun tutuklandığını ve gönüllü ifade verdiğini söyledi.

Zanlının soruşturma maksatlı 3 gündür poliste tutuklu olduğunu kaydeden Güvenoğlu, zanlının GKYR vatandaşı olduğunu belirterek, teminat talep etti.

Mahkeme, zanlının 10 bin TL nakdi teminat yatırması, bir kefilin 200 bin TL kefalet senedi imzalaması, haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunması ve yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak serbest kalmasına karar verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75