banner6

Su çalıp satmakla suçlanıyor

banner37

Cypri-Cola CompanyLtd (Evsu) şirketinde çalışan ve belge sahteleyip, bin 516 TL değerindeki suyu sirkat eden Murat Atlamaz, tutuklandı

Su çalıp satmakla suçlanıyor
banner150 banner150 banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

   Kanlıköy'de faaliyet göstermekte olan Cypri-Cola CompanyLtd (Evsu) şirketinde çalışan ve belge sahteleyip, bin 516 TL değerindeki suyu sirkat eden Murat Atlamaz, tutuklandı.

   “Müstahdem Tarafından Sirkat”, “Sahte Belge Düzenleme ve Tedavüle Sürme”, “Sahtekarlıkla Eşya Temini” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Atlamaz, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Havva Yorgancı’yı dinletti.    

   Mahkemede yeminli şahadet veren Yorgancı, Eylül-Ekim 2020 tarihleri arasında Murat Atlamaz’ın müstahdemi olduğu Kanlıköy'de faaliyet göstermekte olan Cypri-Cola CompanyLtd (Evsu) şirketine ait ambar çıkış fişlerinin üzerindeki rakamları değiştirmek suretiyle sahteleyip, sahtelemiş olduğu bu fişleri ambar

sorumlusuna vererek, tedavüle sürdükten sonra, karşılığında toplam değerleri bin 516 TL olan çeşitli ebatlardaki suları sahtekârlıkla temin edip müstahdem tarafından sirkat suçunu işlediğini mahkemeye aktardı.

   Polis memuru Havva Yorgancı, 20 Ekim 2020 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi'nden temin edilen derdest emri ile tutuklanan zanlının, gönüllü bir ifade vererek, işlemiş olduğu suçları kabul ettiğini kaydetti.

   Yorgancı, zanlının KKTC vatandaşı olduğunu ve etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirterek, davalarında hazır bulunabilmesi için uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC’de muteber iki kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110