Su vanası ve su borusu çaldı

banner37

Çalıştığı işyerinden eşya çalan Yıldıray Onar ile bu eşyaları başka birisine satan Mesut Bahat tutuklandı.

Su vanası ve su borusu çaldı
banner99

Ahmet VAMIK

Tüfekçi LTD.’e ait Haspolat’ta bulunan depodan 5 adet su vanası ve 1 adet temiz su borusu çalan şirket çalışanı Yıldıray Onar ile Onar’ın çaldığı malzemeleri Gazimağusa’da başka bir şahsa satan Mesut Bahat, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.
“Müstahdem tarafından sirkat” ve “sahtekarlıkla para temini” suçlamalarından methaldar olan zanlılar 3 gün süreyle tutuklu kalacak.
Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Demirhan Karakolu’nda görev yapan Polis Memuru Aytaç Çebi’yi tanık olarak dinletti.
Tüfekçi Ltd. bünyesinde su tesisatçısı olarak çalışan zanlı Yıldıray Onar’ın ağustos ayı içerisinde Haspolat’ta bulunan Tüfekçi Ltd.’e ait depo içerisinden 5 adet su vatansı ile 1 adet su borusunu sirkat ederek söz konusu malzemeleri zanlı Mesut Bahat’a verdiğini ifade etti.
Çebi, zanlı Mesut Bahat’ın sirkat edildiğini bildiği halde söz konusu malzemeleri Z. A.’ya 240 TL karşılığında sattığını belirtti.

banner134
Zanlıların gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini belirten Aytaç Çebi, başka malzemelerin sirkat edilme ihtimaline karşı söz konusu depoda halen sayım yapıldığını ifade etti.
Mesele ile ilgili halen alınması gereken ifadeler ve aranan emareler olduğunu kaydeden Çebi, zanlıların serbest kalması halinde alınabilecek ifadelere ve aranan emarelere etki edebileceklerini belirterek zanlıların tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkemede söz alan zanlı Yıldıray Onar, kendisinin söz konusu malzemeleri para karşılığı vermediğini, ihtiyacı olduğu ve yaptığı işte kullanması için zanlı Mesut Bahat’a verdiğini söyledi. Onar, Türkiye’den Bahat’ın malzemesi geldiği zaman da depodan aldığı malzemeleri yerine koyacağını iddia etti.
Yargıç Rauf Kürşad, tahkikatın selameti açısından zanlıların 3 gün süreyle polis nezarethanesinde tutuklu kalmasına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2017, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75