banner6

Suç aleti ortada yok!

banner37

Gazimağusa’da, alacak verecek meselesi yüzünden taksici Osman Yıldırım’ı yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan Ali Hıdır Torun, mahkemeye çıkarılarak aleyhine tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi

Suç aleti ortada yok!
banner151

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da alacak verecek meselesi yüzünden taksici Osman Yıldırım’ı yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan Ali Hıdır Torun, dün mahkemeye çıkarılarak, aleyhine tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

Polis, bölgede büyük tepkiye yol açan olayı aydınlatmak için araştırmasını derinleştirdi ve suç aletini bulmak için her yerde arama başlattı.

Öte yandan bölge sakinleri, sosyal paylaşım sitesinde, her geçen gün artan adli olaylara dikkat çekti ve

“Ada artık yasemin değil, kan kokuyor! En işlek cadde bile güvenli değil. Ülke cehenneme döndü” gibi ifadeler kullanarak, korku ve endişelerini dile getirdi.

Vatandaşların yardımıyla, kanlar içerisinde, önce Gazimağusa, daha sonra da Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp, Cerrahi Servisi’nde müşahede altına alınan taksici Osman Yıldırım’ın ise hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

Tahkikat yeni başladı

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan İbrahim Çangaroğlu’nu tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis İbrahim Çangaroğlu, zanlının, “yaralama” suçundan methaldar olduğunu belirttikten sonra, 23 Ocak 2017’de, saat 23.30’da meydana gelen olayın olgularını mahkemeye aktardı.

İbrahim Çandaroğlu, zanlının, İsmet İnönü Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Kokoreççim isimli işyeri önünde, aralarında alacak verecek meselesi olan taksi şoförü Osman Yıldırım’ı, henüz tespit edilemeyen delici ve kesici bir aletle, sol kasık kısmından bir kez yaraladığını söyledi.

Çangaroğlu, tedavi için Gazimağusa Hastanesi Acil Servisi’ne götürülen müşteki Osman Yıldırım’ın “Seni yaralayan kişiyi tanıyor musun?” sorusuna cevaben, zanlı Ali Hıdır Torun’un ismini vermesi üzerine, Ali Hıdır Torun’u, Gazimağusa’da tespit edip derdest emri gereği tutukladığını belirtti.

Meseleyle ilgili başlattığı tahkikatın henüz yeni olduğunu, kayıp emare bulunduğunu ve alması gereken birçok ifade bulunduğunu kaydeden tanık polis, tahkikatını salimen yürütebilmek için mahkemeden, zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

Zanlıyı savunan Avukat Ahmet Demirel, açık ifade vermeyip beyanda bulunmayan müvekkilinin aleyhine getirilen suçlamaları reddettiğine dikkat çektikten sonra, gerekli araştırma ve soruşturmanın yapılabilmesi için tutukluluk talebine itiraz etmeyeceğini beyan etti.

3 gün tutuklu kalacak

Yargıç Hazal Hacımulla, huzurunda aktarılan şahadet ışığında, bir suçun işlendiğine ve zanlının konu suçu işlediğine dair makul şüphe olduğuna bulgu yaptı.

Hazal Hacımulla, tahkikatın henüz yeni başladığını belirttikten sonra, tahkikata etki etme olasılığı olan zanlının tahkikatın selameti açısından tutukluluğunun elzem olduğunu belirtti ve zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2017, 09:35
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110