Suç aletine müdahale ettiler!

banner37

Gazimağusa’da, 12 yaşındaki kızına ve kızının 11 yaşındaki kız arkadaşına, telefondan izlediği cinsel içerikli videoyu göstererek cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen Hasan Demir’in tutukluluğu 8 gün daha uzatıldı. Polis, önemli detayları ortaya çıkarttı:

banner87
Suç aletine müdahale ettiler!
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, 12 yaşındaki kızına ve kızının 11 yaşındaki kız arkadaşına, telefondan izlediği cinsel içerikli videoyu göstererek cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen Hasan Demir aleyhine yürütülen polis soruşturması derinleştirildi.

Olayı günlerdir titiz şekilde soruşturan polis, talep ettiği incelemeler doğrultusunda, GSM operatörü ve PGM’den gelen çelişkili raporlardan yola çıkarak, suç aletine müdahale edildiğini ortaya çıkarttı.

Polis, Hasan Demir’in, tutuklanmadan 2 saat önce, cinsel içerikli video izlettiği telefonu eşinin telefonuyla değiştiği, eşinin de konu telefonu Gazimağusa’daki bir telefoncuya sattığını tespit etti.

Konu telefonu bulup emare alan polis, bu yönde de soruşturma başlatarak, Hasan Demir aleyhine mahkemeden 8 gün daha ek tutukluluk emri temin etti.

Evinde tespit ettik

Dünkü duruşmada, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak’ın sorularını, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Gökhan Yıldırım yanıtladı.

Tanık polis Gökhan Yıldırım, zanlının,  11 Eylül 2018’de, Yeniboğaziçi’ndeki bir apartman dairesinde meydana gelen “cinsel tacizlik” suçuyla ilgili şikayet üzerine tutuklandığını belirtti.

Zanlı Hasan Demir’in tutuklanmasına müteakip gönüllü ifade verdiğine vurgu yapan tanık polis, meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktardı.

Gökhan Yıldırım, zanlının, 11 Eylül 2018’de, Yeniboğaziçi’ndeki ikametgâhında, 12 yaşındaki kızının 11 yaşındaki kız arkadaşına, tasarrufunda ve kullanımında bulundurduğu cep telefonuyla izlediği cinsel içerikli videoyu gösterdiğini anlattı.

Olayın polisin bilgisine 13 Eylül 2018’de getirildiğini kaydeden tanık polis, zanlıyı ikametgâhında, şikâyet üzerine tespit edip tutukladığını kaydetti.

7 kişiden ifade alındı

Müşteki ve zanlının kızının, sosyal hizmetler görevlisi eşliğinde ayrı ayrı ifadelerinin temin edildiğini anımsatan tanık polis, zanlının tutuklandığı tarihten bu yana, 30 kişiyle görüşüp 16 kişiden ifade temin ettiğini anlattı.

Zanlının kullanımındaki telefonu emare alıp incelemeye gönderdiğini ifade eden tanık polis, Hasan Demir’in,  geçmiş yıllarda, Türkiye’de ve KKTC’de de benzer suçlamalara maruz kaldığını kaydetti.

Konuyla ilgili araştırma başlatan polis, KKTC’deki meseleyle ilgili, kızına tacizlikle ilgili aleyhindeki dosyanın görüş aşamasında olduğunu mahkemeye aktardı.

Olay günü, 86 bin 685 saniye data veri kullandı

Tanık polis Gökhan Yıldırım, talep ettiği incelemeler doğrultusunda, GSM operatörü ve PGM’den gelen raporların çelişkili olduğuna dikkat çekti.

Polis, zanlının olay tarihinde, GSM operatöründen gelen raporlara göre, kullandığı hattan, toplam 86 bin 685 saniye data veri harcadığını ve bu verilerin neler olduğunun araştırıldığını anlattı.

Yaptığı araştırma sonucu zanlının, tutuklanmadan 2 saat önce, telefonunu eşiyle değiştirdiğini, eşinin de bahse konu telefonu Gazimağusa’daki bir telefon satıcısına sattığını tespit ettiğini kaydeden tanık polis, bahse konu telefonu emare alıp incelemeye gönderdiğini söyledi.

Tahkikatın seyrinin değiştiğini ifade eden tanık polis, zanlının, yasal ihtar tahtındaki izahat istemine ise,

“O gece porno izlemiş olabilirim, ama kızlara göstermedim. Her ihtimale karşı da telefonu değiştirdim” yanıtını verdiğini dile getirdi.

Emareye müdahale eden zanlının serbest kalması halinde tahkikata kötü etki etme olasılığına değinen tanık polis,  mahkemeden, gerekli araştırma ve soruşturma yapabilmek için ek süre istedi.

Mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan, aydınlatılması gereken hususların var olduğuna bulgu yaparak, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için, zanlının 8 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2018, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108