“Suç işledim ama bu kadar büyük miktarda değil”

banner37

Chına Bazaar isimli işyerinde pazarladığı mallardan temin ettiği 257 bin TL’yi sirkat ettiği ve iş yerinden çaldığı eşyaları kiraladığı bir dükkanda topladığı suçlamasıyla tutuklanan Sulhan Parlak, suça değil, miktara itiraz etti

“Suç işledim ama bu kadar büyük miktarda değil”
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Chına Bazaar isimli işyerinde pazarladığı mallardan temin ettiği hem 257 bin TL’yi sirkat etmek, hem de işyerine ait eşyaları çalarak kiraladığı bir dükkanda biriktirmek suçlamasıyla tutuklanan Sulhan Parlak’ın tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.

Daha önce “Avukat istemiyorum. Suçum çok ağır, farkındayım” diyen Sulhan, dün mahkemede yeniden söz aldı ve bu kez de “Suç işledim ama bu kadar büyük miktarda değil” dedi.

“Müstahdem  tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan Sulhan Parlak dün ek tutukluluk talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Cemil Ballıkara’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ballıkara, zanlı Sulhan Parlak’ın 2017-2019 yılları arasında Lefkoşa Ortaköy’de müstahdemi olarak çalışmakta olduğu Chına Baazar isimli iş yerine ait muhtelif eşyaları sahte sipariş fişi düzenleyerek henüz daha tespit edilemeyen iş yerlerine satış yaparak şu ana kadar yapılan tespitlerde

257 bin TL sirkat ettiğine dikkat çekti.  

   Polis memuru Cemil Ballıkara, l8 Eylül’de mesele ile ilgili polise şikayet yapılması üzerine tahkikata başlandığını ve zanlının aynı gün Lefkoşa’da tespit edilip derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.

“Çalıp çalıp kiraladığı dükkana istifledi”

   Ballıkara, aynı gün zanlıya ait Girne’de Vakıflar Pasajı’nda bulunan isimsiz iş yerinde yapılan aramada Chına Baazar’a ait 38 bin TL değerinde 148 kalem hediyelik eşya malzemesi bulunarak emare zapt edildiğine dikkat çekti.

banner134
   Polis memuru Ballıkara, zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini ancak gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin henüz yeni başladığını anlattı.

   Ballıkara, zanlının serbest kalması durumunda halen daha bulunması gereken emarelere ve ifadesi alınması gereken tanıklara müdahale edeceğinin aşikar olduğunu belirterek, tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlının 7 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

   Mahkemede konuşan zanlı Sulhan Parlak, “Ben suç işledim ama bu kadar büyük miktarda değil” dedi.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 7 gün tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75