Suç işlemek için gizli ittifak kurmaktan yargılanacaklar

banner37

Ülkemize gelen yabancı uyruklu kişileri yasal olmayan yollarla güneye geçirdiklerine inanılan Hüseyin Erseyis, Ahmad Nawaz, Alkan Canit teminatla serbest bırakıldı

banner87
Suç işlemek için gizli ittifak kurmaktan yargılanacaklar
banner90
banner8

YABANCI UYRUKLU 4 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI… “Ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak” suçlamasıyla tutuklanan Hüseyin Erseyis, Ahmad Nawaz ve Alkan Canit, teminata bağlanılmak üzere dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılırken, olayla ilgili tutuklanan Kıngsley Enow Besone, Madeleıne Jeanne Ebelle Koko, Shella Nakah Penn ve Muhammad Zahid ise mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.

Emine UYSAL ÇALUDA

    Ülkemize gelen yabancı uyruklu kişileri yasal olmayan yollarla güneye geçirdiklerine inanılan Hüseyin Erseyis, Ahmad Nawaz, Alkan Canit teminatla serbest bırakıldı.

Polis, olayla ilgili tutuklanan Kıngsley Enow Besone, Madeleıne Jeanne Ebelle Koko, Shella Nakah Penn ve Muhammad Zahid’i olayla bağı olmadığından serbest bıraktı.

“Ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak kurma” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Hüseyin Erseyis, Ahmad Nawaz ve Alkan Canit, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ömer Can’ı dinletti.

   Mahkemede, mesele ile ilgili yeminli şahadet veren Can, zanlı Hüseyin Erseyis, Ahmad Nawaz ve Alkan Canit’in ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak suçundan methaldar olduklarını kaydetti.

   Polis memuru Ömer Can, zanlıların etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirterek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı birer kefilin 20’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75