banner6

Suç işlemek kastıyla başkasının evine girdi, 5 ay hapis cezası aldı

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, Ocak 2018’de suç işleyen Okan Acar’la ilgili kararını açıkladı

Suç işlemek kastıyla başkasının  evine girdi, 5 ay hapis cezası aldı
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, 5 Ocak 2018’de, F. G. Ö.’nün evine suç işlemek kastıyla, tornavidayla açtığı pencereden giriş yapan Okan Acar’ı, suçlu bulup, 5 ay hapse mahkum etti.
Başkan Fatma Şenol, Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu ve Yargıç Hazan Aksun’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin oy birliğiyle aldığı kararı, üye yargıç açıkladı.

Yargıç Hazan Aksun, ağır bir suç işlemeye teşebbüs suçunun 7, başkasının malına girme suçunun ise 2 yıla kadar hapis cezası öngören, ciddi, vahim ve yaygın suçlar olduğuna vurgu yaptı.
Hazan Aksun, sanığın işlemiş olduğu suçun teşebbüste kalmış olmasını, sanık lehine hafifletici bir unsur olarak ele almalarının düşünülemez olduğunu ifade etti.
Faaliyet raporlarından, konu suçların ülkedeki yaygınlığının açıkça ortada olduğunu kaydeden üye yargıç, bu tür suçların toplumda endişe yarattığına değindi.

Müştekinin zarar ziyanının tüm çabalarına rağmen tazmin edemeyen sabıkasız sanık aleyhindeki şikayetin devam ettiğini kaydeden Aksun, meseleyle ilgili tüm hususları titizlikle değerlendirdi.
Bu tür suçların önüne geçilmesi için caydırıcı ve ibret verici cezaların verilmesi gerektiğini anlatan üye yargıç, kamu yararı gereği, sanığa verilebilecek en uygun ve adil cezanın hapislik olduğuna kanaat getirdi.

Mahkeme, tüm belirttikleri ışığında, sanığı oy birliğiyle, 5 ay hapse mahkûm etti.
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104