banner6

Suç işlemekten vazgeçmiyor

banner37

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, son yıllarda ülkede işlediği birçok uyuşturucu suçundan yargıladığı Selahattin Tilim’e 3 yıl hapis cezası verdi

Suç işlemekten vazgeçmiyor
banner99

Elmas TOKAY

Ülkemizde birçok kez uyuşturucu suçu işleyen, bir kez para cezasına çarptırılan, ancak uslanmayan Selahattin Tilim’e Girne Ağır Ceza Mahkemesi daha fazla hoşgörü göstermedi ve dün 3 yıl ağır hapis cezası verdi.

Melek Esendağlı başkanlığında Yargıç Seran Bensen ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Girne Ağır Ceza Mahkemesi, Selahattin Tilim’i dün, 2015 yılında 20 adet extacy hap tasarrufu suçundan yargıladı ve ceza takdir ederken askıda bulunan 3 davasını da ceza maksatları bakımından dikkate aldı. Mahkeme, bu dört davanın dışında sanığın görüşülmeyi bekleyen başka davaları olduğuna da vurgu yaptı.

İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Kıdemli Savcı Egemen Metay’ın da hazır bulunduğu karar oturumunda, mahkeme, son yıllarda ülkede artan uyuşturucu suçlarının topluma zarar veren ciddi suçlar olduğuna dikkat çekti.

banner134

Sanığın kısa bir süre önce, benzer suçtan yargılandığını dikkat çeken mahkeme, sanığın uslanmayıp yeniden aynı suçu işlediğine vurgu yaptı ve sanığın görüşülmeyi bekleyen benzer 3 davası daha olduğunun altını çizdi.

Mahkeme, tüm bu olguları sanığın aleyhine ağırlaştırıcı unsur olarak kabul etti.

Davayla ilgili olarak ağırlaştırıcı hususların yanında hafifletici nedenleri de göz önünde bulunduran mahkeme, sanık Selahattin Tilim’i suçlu bularak mahkum ettikleri davalardan toplam 3 yıl hapis cezası verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2017, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104