banner6

Suç işlemeye devam edersen, cezan daha ağır olur!

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Musa Avcıoğlu, Kasım 2020’de, 22 gram 559 miligram ağırlığında sentetik canabinoid  türü uyuşturucu maddeyi C.D.’den alıp tasarruf eden sabıkalı Mehmet Kırlar’ı, 18 ay hapse mahkum etti ve uyardı:

Suç işlemeye devam edersen,  cezan daha ağır olur!
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, Kasım 2020’de, tasarruf ettiği 22  gram 558 miligram ağırlığında sentetik canabinoid  türü uyuşturucu maddeyi C.D.’den alıp tasarruf eden sabıkalı Mehmet Kırlar’ı, benzer davalarını da nazarı dikkate alarak 18 ay hapse  mahkum etti.

Başkan Musa Avcıoğlu, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve üye yargıç Özge Uğraşın’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin oy birliğiyle aldığı kararı, heyet başkanı açıkladı.

Başkan Musa Avcıoğlu, uyuşturucu suçundan 2016’da 4 ay, 2019’da 1 ay hapse mahkum olmasına karşın 10 ay arayla benzer nitelikli suç işleyen uslanmaz sanığa “Size fırsat verildi, değerlendirmediniz. Suç işlemeye devam ederseniz daha etkin bir ceza alacaksınız. Dikkatli olun” diyerek uyarıda bulundu.

Heyet başkanı Musa Avcıoğlu, konu suçların ağırlığına,  ciddiyetine ve yaygınlığına değinerek, uyuşturucu suçlarına verilecek en uygun cezanın kamu yararı gereği, hapislik cezası olup, etkin ve caydırıcı olması gerektiğine vurgu yaptı.

Davayı esaslı bir şekilde incelediklerini belirten heyet başkanı, sanığın, gönüllü ifade verip aleyhindeki suçlamaları kabul ederek adaletin erken tecelli etmesine yardımcı olmasını, sanık lehine hafifletici bir faktör olarak ele aldıklarını ifade etti.

Heyet başkanı, uyuşturucu madde tasarrufunun kamu sağlığını tehdit ettiğine, toplum huzurunu bozup toplumda endişeye yol açtığına vurgu yaptıktan sonra, pişman sanığı,  tüm hususları dikkate aldıktan sonra 18 ay hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104