Suç işlemeye teşebbüs ettiler

banner37

Girne’de park halindeki iki aracın kapılarını hasarsız açıp içerisini karıştırdıkları sırada suçüstü yakalanan 18 yaşından küçük 2 genç, dün sabah Girne’de yargıç huzuruna çıkarıldı

Suç işlemeye teşebbüs ettiler
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Girne’de park halindeki iki aracın kapılarını hasarsız açıp içerisini karıştırdıkları sırada suçüstü yakalanan 2 genç, dün sabah Girne’de yargıç huzuruna çıkarıldı ve teminatla serbest bırakıldı.

Fehimbey Sokak’ta yol kenarında park halindeki iki aracın sağ ön kapılarını cürüm işlemek amaçlı açıp içerisini karıştırdıkları sırada suçüstü tespit edilerek tutuklanan U. M. ve A. K. Ç., dün sabah Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkeme, zanlılar U. M.’nin 16 ve A. K. Ç.’nin 17 yaşında olmalarını göz önünde bulundurarak, her ikisinin de yurt dışına çıkışlarının yasaklanmasına, tüm seyahat belgelerinin polise teslim edilmesine ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunmalarına karar verdi.

banner134
Girne Kaza Mahkemesi’nde, zanlıların 18 yaşından küçük olmaları nedeniyle gerçekleşen kapalı oturumda, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Süleyman Talu tanık olarak dinlendi.

Yeminli şahadet veren polis memuru, zanlıların “Suç İşlemeye Teşebbüs” suçundan methaldar olduklarını belirterek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Talu, dün sabahın erken saatlerinde, saat 02.00 sıralarında, Girne’de Fehimbey Sokak’ta, zanlılar U. M. ve A. K. Ç.’nin, yol kenarında park halinde bulunan Nazlıhan Babacan’a ait LG 906 plakalı ve Hasan Enginol’a ait HS 833 plakalı araçların, sağ ön kapılarını hasar vermeksizin açtıklarını belirterek, cürüm işlemek maksadıyla araç içerisini karıştırdıkları esnada suçüstü tespit edilerek tutuklandıklarını kaydetti.

Polis, zanlıların mahkeme emrince tutuklandığını ifade ederek, aleyhlerinde yürütülen soruşturmanın tamamlandığını söyledi.

Mahkeme, tahkikatın tamamlandığını göz önünde bulundurarak, zanlıların yurt dışına çıkışlarının yasaklanmasına, tüm seyahat belgelerini polise teslim etmelerine ve en yakın polis karakoluna haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75