“Suç makineleri” enselendi!

banner37

Girne’de, soygun, silah ve patlayıcı madde taşıma, uyuşturucu, zorla alıkoyma, mülke tecavüz ve ciddi darp suçlarından 20’li yaşlardaki iki genç tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı

“Suç makineleri” enselendi!
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Girne’de meydana gelen “Soygun”, “Kanunsuz Ateşli Silah Tasarrufu ve Taşıma”, “Kanunsuz Patlayıcı Madde Tasarrufu ve Taşıma”, “Uyuşturucu Madde Tasarrufu”, “Zorla Alıkoyma”, “Mülke Tecavüz” ve “Ciddi Darp” suçlarından methaldar olan 25 yaşındaki Halil İbrahim Culfa ve 21 yaşındaki Eren Zeytuncu tutuklanarak, dün sabah Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkeme, meselenin ciddi olduğunu, aynı zamanda Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nin de eş zamanlı tahkikat yürüteceğini tezekkür ederek, ilk etapta zanlıların 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli tanık olarak dinletildi.

Yeminli şahadet veren polis memuru Çamlıbelli, olayın detaylarını mahkemeye aktardı.

Aranan iki kişi daha var

banner134

Polis memuru Kader Çamlıbelli, önceki gün alınan ihbar üzerine, zanlı Halil İbrahim Culfa’nın ikametgâhında yapılan aramada, tütün ile karışık 1,5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde, üzerinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet plastik öğütücü, bir adet kart, üzerinde kokain türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 1 ABD Doları nakit para ve içersinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 2 adet ucu yanık sarma sigaranın tespit edildiğini kaydetti.

Öte yandan zanlı Culfa’nın evinde bir adet 9 mm çapında canlı mermi bulunduğunu belirten polis, merminin de emare olarak zapt edildiğini aktardı.

Zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını ifade eden Çamlıbelli, aynı gün Girne Adli Şube’ye giden müşteki Burak Çetin’in yapmış olduğu şikâyet sonrası ileri tahkikat yapıldığını söyledi.

Tahkikat neticesinde, 26 Haziran tarihinde zanlı Culfa ve aranan Mehmet Taş ile Burak Kürüm isimli şahısların, iş konuşma bahanesiyle müştekiyi istemi dışında, KS 555 plakalı Range Rover marka aracı ile Girne-Bufavento Kalesi’nin 100 metre doğu kısmına götürdüklerini belirten Çamlıbelli, zanlı Culfa’nın, müştekiye tabanca gösterip, ciddi şekilde darp ettikten sonra cep telefonunu aldıklarını ifade etti.

Çamlıbelli, aynı gün zanlılar Culfa ve Zeytuncu’nun, müştekinin kalmakta olduğu ikametgahına giderek, müştekinin yüzüne yumruk vurmak suretiyle darp ettiklerini söyleyerek, evde bulunan 1 adet laptop bilgisayarı da alarak tasarruflarına geçirdiklerini ifade etti.

Meseleyle ilgili başlatılan tahkikatın yeni ve tespit edilemeyen emarelerin mevcut olduğunu, çeşitli ikametlerde arama yapılması gerektiğini, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nin de zanlılar aleyhinde eş zamanlı olarak tahkikat başlattıklarını belirten Çamlıbelli, şu ana kadar beş kişiden ifade temin edildiğini söyledi.

Yürütülen soruşturmanın geniş çaplı olduğuna değinen polis, zanlıların ilk etapta 1 gün tutuklu kalmaları talebinde bulundu.

Mahkeme, tahkikatın geniş çaplı yürütüldüğünü, kayıp emareler, alınması gereken ifadeler ve aranması gereken ikametgâhlar olduğunu tezekkür ederek, zanlıların poliste 1 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İlahi Adalet
İlahi Adalet - 1 yıl Önce

Noldu laaa ibineler bahis oynatıyorsunuz kendinizi adam sanıyordunuz. Giren şemsiye açılmaz derler ibineee yavuuuuzzzz

SIRADAKİ HABER

banner75