Suç makinesi, 7 gün daha tutuklu kalacak

banner37

Polis memuru Fahri Toklu’yu defalarca bıçaklayıp kaçan ve 15 gün sonra Kırklar’da askeri bölgede yakalanan Gökhan Takımcılar’ın aleyhine, bu suçların haricinde 9 ayrı soruşturmanın daha yürütüldüğü açıklandı

Suç makinesi, 7 gün daha tutuklu kalacak
banner8

“SUÇLARINI İTİRAF ETTİ”… Gökhan Takımcılar’ın polis memurunu bıçakla yaraladıktan sonra Güney Kıbrıs’a kaçışı ve geri dönüşüyle ilgili itiraflarda bulunduğunu açıklayan olayı soruşturan polis memuru, ayrıca zanlının aleyhine Lefkoşa, Demirhan, Güzelyurt ve Dörtyol’da işlediği hırsızlık suçlarından da 9 ayrı soruşturmanın yürütüldüğünü belirtti.

Emine UYSAL ÇALUDA

Gaziköy’de, polis memuru Fahri Toklu’yu defalarca bıçaklayıp ağır yaraladıktan sonra kaçan ve 15 gün sonra Kırklar’da askeri yasak bölge içinde suçüstü yakalanan zanlı Gökhan Takımcılar’ın aleyhine 9 ayrı soruşturma yürütüldüğü açıklandı.


Polis, Takımcılar’ın Lefkoşa, Demirhan, Güzelyurt ve Dörtyol’da işlediği tespit edilen 9 ayrı sirkat ve sahtekarlıkla para temini suçlarından aleyhinde başlatılan soruşturmaların devam ettiğini belirtti.
 


“Katle teşebbüs”, “Ağır yaralama”, “Soygun”, “Kasti hasar”, “Ciddi darp”, “Polisi darp, görevinden men etmek”, “Sirkat, “Sahtekarlıkla para temini”, “Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etmek” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Gökhan Takımcılar, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak, Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis çavuşu Ömer Can’ı dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Can, zanlının polis tarafından darp edildiğine ilişkin iddiaları üzerine doktor kontrolünden geçirildiğini ve darp bulgusu olmadığı yönünde doktorun rapor verdiğini mahkemeye aktardı.
 


Can, 15.08.2021 tarihinde saat 17.00’de Gaziköy’de bir ev açma olayıyla ilgili gelen ihbar üzerine polis memurları Kozal Debreli ve Fahri Toklu’nun polis aracıyla olay mahalline gittiğini belirtti.


Polis çavuşu Ömer Can, zanlı İbrahim Takımcılar ve aranan zanlı Gökhan Takımcılar’ın polis aracını görüp koşarak kaçmaya çalıştığı esnada iki polis memuru tarafından yakalandıklarını anlattı.

banner134


Can, olayın akabinde zanlı Gökhan Takımcılar’ın, tasarrufundaki ağız uzunluğu 17,5 ağız uzunluğu 6,5 santim olan sivri uçlu katlanan bıçakla polis memuru Fahri Toklu’yu sol göğüs, sırt kısmından ağır şekilde yaraladığını anımsattı.  


Can, zanlı Gökhan Takımcılar’ın, polis memurunun ellerinin muhtelif yerlerini de bıçakla yaralayıp, polis arabasının anahtarını zorla alarak soygun suçunu işlemekle methaldar olduğuna vurgu yaptı.


Polis çavuşu Ömer Can, zanlı Gökhan Takımcılar’ın yine köyde sakin İ.Ç.’ye ait aracı, İbrahim Takımcılar’ın ise T.M.’ye ait salon aracı mal sahibinden izinsiz alıp, köyden ayrılarak, aracı Yiğitler çöplüğüne bırakıp, kaçtığını söyledi.


Can, zanlıların Fahri Toklu’yu katle teşebbüs ettikleri bıçağın olay mahallinde bulunduğunu ifade etti.


 

Askerlere yakalandı


Polis çavuşu Ömer Can, 15.08.2021 tarihinde, Gaziköy'de, görevli polis memuru Fahri Toklu'yu bıçakla yaralayarak öldürmeye teşebbüs ettikten sonra Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde bölgesine firar eden Gökhan Takımcılar’ın 30 Ağustos’ta Kırklar köyünde görevli askerler ve polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu gizlendiği yerde tespit edilerek tutuklandığını mahkemeye aktardı.

Polisi bıçakladığını, Güney’e kaçtığını itiraf etti


Can, zanlının gönüllü ifade verip, polisi bıçakladığını, suç ortağı İbrahim Takımcılar ile birlikte askeri yasak bölgeyi ihlal edip, Güney Kıbrıs’a kaçtıklarını, çift kabin bir aracı çaldığını itiraf ettiğini kaydetti.


Can, zanlının ayrıca 29 Ağustos’ta Beyarmudu’nda askeri yasak bölgeyi ihlal edip, Mağusa’da yakalanan zanlı Anthony Aaron Carpenter’in aracıyla birlikte gayri yasal yolla KKTC’ye geçtiklerini itiraf ettiğini söyledi.


Ömer Can, Takımcılar’ın Lefkoşa, Demirhan, Güzelyurt ve Dörtyol’da methaldar olduğu 9 ayrı sirkat ve sahtekarlıkla para temini suçlarından aleyhinde başlatılan soruşturmaların devam ettiği belirtti


Can, ayrıca, Gökhan Takımcılar tarafından KKTC'ye geçmek için kullanılan ve terk edilmiş halde bulunan araçta yapılan aramada ise yaklaşık 10 gram ağırlığında Hintkeneviri ve 3 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu anlattı.


Olaylarla ilgili 9 ayrı suçla ilgili soruşturmaların devam ettiğini belirten Can, zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.


Zanlının avukatı, tutukluluk talebine itiraz etti ve tahkikat memuruna sorular yöneltti.
 


Yargıç Hazal Hacımulla, zanlının aleyhine yürütülen 9 ayrı soruşturma olduğuna bulgu yapıp, itirazı reddetti ve zanlının 7 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88