banner6

Suç makinesi turiste 4 yıl hapis cezası

banner37

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, 1 Nisan 2017 tarihinde cebinde tek bir kuruş olmadan KKTC’ye gelen ve aynı günün akşamında Girne’de iki kadına saldırarak gasp ve darp suçu işleyen Soner Çimen’ acımadı

Suç makinesi turiste 4 yıl hapis cezası
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti, KKTC’ye ayak bastığı gün 2 kadına saldırarak gasp ve darp suçu işleyen Soner Çimen’e acımadı. 1 Nisan 2017 tarihinde cebinde tek bir kuruş olmadan KKTC’ye giriş yapan ve aynı günün akşamında Girne’de iki kadına saldırarak çantaları ve cep telefonlarını gasp eden Soner Çimen, 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

KKTC’ye geldiği gibi suç işlemeye başlayan Soner Çimen, aynı günün akşamı saat 19.30 sıralarında önce Dr. Fazıl Küçük Bulvarı üzerindeki Ermataş Ltd. isimli işyerinin önünde park edilmiş olan aracına binmeye çalışan bir kadının aracına bindiği sırada saldırarak koltuk üzerinde duran ve içerisindeki para cüzdanı da bulunan çantayı alıp, koşarak oradan uzaklaşmıştı.

Bu olaydan kısa bir süre sonra Çimen, başka bir kadına saldırdı. Girne’de bir apartmanın giriş kapısı önünde bulunan kadının, ağzını kapatarak, fiziksel şiddet uygulayıp yere düşüren, daha sonra da kadının elinde tuttuğu cep telefonunu ve çantasını alarak soygun suçunu işleyen Soner Çimen, olay yerinden hızla uzaklaşmıştı.

İkinci saldırı olayının güvenlik kamera görüntülerini bulan polis, Çimen’i çok kısa bir sürede yakalayarak nöbetçi mahkemeye çıkarılmasını sağlamıştı. Mahkeme de ülkede turist statüsünde bulunan Soner Çimen’i teminat maksadıyla hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne göndermişti.

4 yıl hapis yatacak

Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen davada “soygun” ve “darp” suçlarından itham edilen Soner Çimen, suçlamaları kabul etti.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı, Yargıç Murat Soytaç ve Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen davanın karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener de hazır bulundu.

Kararı okuyan Yargıç Murat Soytaç, sanığın işlediği suçun, uzun süreli hapislik cezası öngören ve toplumda endişe yaratan suçlardan olduğuna değindi. Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Soytaç, sanığa, 4 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2017, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104