banner6

'Suç makinesi zanlı, cezaevine gönderilsin'

banner37

Birçok ciddi suçtan sabıkası bulunan ve yargılanacağı suç dosyaları da olan 22 yaşındaki Haydar Şahin, ayrıldığı kız arkadaşı N. Ç.’yi zorla kaçırıp, dövdüğü ve tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklandı, savcı talepte bulundu

'Suç makinesi zanlı, cezaevine gönderilsin'
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL

Korkutmak amaçlı silah taşıma’, ‘vahim zarar’, ‘Polise yalan bilgi verme’, ‘Kavga, rahatsızlık, sulh ve sükûnu bozma’, ‘Kasti hasar’ gibi birçok ciddi suçtan sabıkası olan 22 yaşındaki Haydar Şahin, ayrıldığı kız arkadaşı N. Ç.’yi zorla kaçırdığı, darp ve tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklanıp, cezaevine gönderildi.

Savcı Ayşe Kaymak Şadi, kaçak durumdaki zanlının, suç makinesi olduğunu söyleyerek, sabıkalarının yanı sıra askıda davaları olduğuna dikkat çekti ve zanlının cezaevine gönderilmesini talep etti.

“Zorla insan kaçırma”, “Kasti hasar”, “Darp” ve “Telefonda tacizlik” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Haydar Şahin, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memuru Hamza Tarman’ı dinletti.

“Önce telefonunu kırdı, sonra kaçırdı”

Mahkemede yeminli şahadet veren Tarman, zanlı Haydar Şahin’in 3 Temmuz’da saat 16.30’da bir alışveriş merkezinin oto parkında ayrıldığı kız arkadaşı N. Ç.’nin, kendisiyle barışmadığı gerekçesiyle iPhone 5s model cep telefonunu yere fırlatarak, kasti hasara uğrattığını ve kadının sol kolunu tutup bükerek darp ettiğini anlattı.

Polis Memuru Hamza Tarman, zanlı Haydar Şahin’in 7 Temmuz’da saat 21.15’te KV 583 plakalı araçla Fuar Düğün Salonu yanında aracı ile ilerlemekte olan N. Ç.’nin salon aracının önünü keserek, sağ elini büktüğünü, zorla kendi aracına bindirip, kaçırdığını kaydetti.

“Hastane telefonundan arayıp, ölüm tehditleri savurdu”

Polis Memuru Hamza Tarman, zanlı Haydar Şahin’in, N. Ç.’yi Lefkoşa devlet hastanesinin hattından arayarak, “Sen Kamille birliktesin. Seni öldüreceğim. Kamil, sadece senin telefonlarına bakar. Onu bulup, yakalayacağız. Onun da kanı dökülecek” diyerek, telefonda taciz ettiğini anlattı.

Tarman, Haydar Şahin’in 2010 yılından beri KKTC’de kaçak durumda olduğunu ve zanlının ‘Korkutmak amaçlı silah taşıma’, ‘vahim zarar’, ‘Polise yalan bilgi verme’, ‘Kavga, rahatsızlık, sulh ve sükûnu bozma’, ‘Kasti hasar’ gibi birçok ciddi suçtan sabıkası olduğunu kaydetti.

Zanlının askıda yargılanacağı birçok suç dosyası olduğuna vurgu yapan Tarman, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının 45 günü aşmamak üzere, yargılanıncaya değin Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2017, 07:59
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110