Suç olduğunu bilmiyordum!

banner37

Gazimağusa’da kendisini uyaran H.K.’nin ses kaydını alıp WhatsApp üzerinden işyeri çalışanlarının bulunduğu gruba gönderen Mehmet Binici, mahkemeye izahatta bulundu:

Suç olduğunu bilmiyordum!
banner99

TEMİNATA BAĞLANDI… Zanlı Binici, dün teminat için mahkemeye çıkarıldı.  Binici, “Özel hayatın gizliliğini ihlal ve ifşa etme” ve “Elektronik haberleşme yasasına aykırı hareket” suçlarından ileride yargılanmak üzere 5 bin TL nakdi teminata bağlandı

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, işyerinde daha dikkatli olması ve hareketlerini düzeltmesi için kendisini uyaran H.K.’nin

gizlice ses kaydını telefonuna alıp WhatsApp üzerinden işyeri çalışanlarının bulunduğu gruba gönderen Mehmet Binici, şikayet üzerine tutuklandı.

   Zanlı dün teminat için mahkemeye çıkarıldı.

   Binici, “Özel hayatın gizliliğini ihlal ve ifşa etme” ve “Elektronik haberleşme yasasına aykırı hareket” suçlarından ileride yargılanmak üzere 5 bin TL nakdi teminata bağlandı.

   Söz verilmesi üzerine mahkemede konuşan Mehmet Binici, mahkemeden özür diledikten sonra H.K.’nin kendisine hakaret ettiğini ileri sürerek, ses kaydını paylaşmanın suç olduğunu bilmediği izahatında bulundu.

banner134

Tahkikat bitti

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olgu ve gelişmeleri aktarması Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Murat Öztürk’ü yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Murat Öztürk, zanlının, 28 Eylül’de, saat 19.00’da, Gazimağusa’da umumi yer olan Suvari isimli işyerinde, kendisini daha dikkatli olması ve hareketlerini düzeltmesi için uyaran H.K.’ye, özel hayatın gizliliğini ihlal eden sözler kullandığını ve ses kaydını, kullanımındaki cep telefonuna, rızası hilafına aldığını söyledi.

   Murat Öztürk, zanlının ayrıca gizlice, izinsiz çektiği ses kaydını, haberleşme sitesi olan WhatsApp’taki “Suvari Team” isimli gruba atarak, hayatın gizliliğini ihlal ve ifşa ettiğini anlattı.

   Öztürk, suçlarını itiraf eden TC vatandaşı zanlıya yazılı dava tebliğ ettiğini belirttikten sonra, mahkemeden, zanlıyı, davalarında hazır olmasını sağlamak maksadıyla uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği her zanlıyı 5 bin TL nakdi teminata bağladı.

   Kıdemli yargıç ayrıca, zanlı lehine KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

   Şartları yerine getiren zanlı, ileride yargılanmak üzere serbest kaldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75