Suç ortağı aranıyor 6 yurt odası daha açıldı

banner37

Gazimağusa’da, üniversite kampusu içerisindeki yurt odasından sirkat ettiği telefonun sahibine yakalanınca, kendini yaklaşık 7 metrelik balkondan aşağıya atan Fas uyruklu Nawfal El Ournjli’nin tutukluluğu 5 gün daha uzatılırken, polis olayla ilgili yeni gelişmeler saptadı

banner87
Suç ortağı aranıyor 6 yurt odası daha açıldı
banner99

SAVUNMANIN İDDİASI: SUÇLA BAĞLANTISI YOK...  “Ev açma” ve “Sirkat” suçlarından mahkemeye çıkartılan 19 yaşındaki Nawfal El Ournjli’yi savunan Avukat Melih İlktuğ, zanlının, konu suçlarla bağlantısı olmadığını ileri sürdü ve müvekkilinin, ne sirkat edildiği iddia edilen telefondan, ne suç ortağından, ne de açılan odalardan haberdar olduğunu iddia etti

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, üniversite kampusu içerisindeki yurt odasından sirkat ettiği telefonun sahibine yakalanınca, kendini 7 metrelik balkondan aşağıya atan Fas uyruklu 19 yaşındaki Nawfal El Ournjli aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.

Meseleyle bağlantısı olduğuna inandığı ve kamera kayıtlarından tespit ettiği zanlının suç ortağını aradığını belirten polis, mahkemeden, yürüttüğü tahkikatını salimen tamamlayabilmek için zanlı aleyhine 5 gün ek tutukluluk emri temin etti.

Zanlı Ournjli’yi savunan Avukat Melih İlktuğ, müvekkilinin konu suçlarla bağlantısı olmadığını ileri sürdü ve Ournjli’nin ne sirkat edildiği iddia edilen telefondan, ne suç ortağından, ne de açılan odalardan haberdar olduğunu iddia etti.

Melih İlktuğ, ayrıca, telefonunun sirkat edildiğini iddia eden kişinin müvekkiline dövme yaptığını ve acı çekmesin diye ilaç verdiğini anlatarak, “müvekkilim aldığı ilaçların etkisiyle dengesini kaybedip balkondan düştü. Hırsızlık yapmadı” dedi.

5’i yurtdışında bulunan 6 kişinin odası açıldı

Dünkü tutukluluk duruşmasında, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Şükrü Demirtaş, zanlının, 2 Şubat’ta, saat 3.45’te, DAÜ’de, Alfam Öğrenci Yurdu’nun 110 numaralı kilitsiz vaziyetteki balkon kapısını açarak, oda içerisinden İPhone 7 Plus marka cep telefonu sirkat edip, balkondan kaçmak isterken oda sahibine yakalandığını söyledi.

Zanlının, o esnada kendisini 6 metre 63 santim yükseklikten aşağıya atıp beton zemine düştüğünü kaydeden tanık polis, yara alan zanlının, üniversitenin güvenlik görevlileri yardımıyla Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne götürüldüğün anlattı.

Tanık polis, zanlının taburcu edilir edilmez mahkeme huzuruna çıkartılarak aleyhine tutukluluk emri temin ettiğini, temin etiği 3 günlük sürede kamera kayıtlarını incelediğini ve meseleyle bağı olan kimliğini tespit ettiği bir şahsı daha aradığını kaydetti.

Tanık polis, telefonun sirkat edildiği odanın sırasında bulunan ve 5’inin sahibinin yurt dışında olduğu 6 yurt odasının açıldığını ve konu odaların birinden diz üstü bilgisayar sirkat edildiğini sözlerine ekledi.

Kayıp olan emarelerin ve suçla bağlantısı olduğunu tespit ettiği bir kişiyi daha aradığını kaydeden tanık polis, mahkemeden, zanlı aleyhine ek tutukluluk emri istedi.

Yargıç Dilşah Karayel, huzurundaki talebi uygun buldu ve zanlının tutukluluk süresini 5 gün daha uzattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108