Suç ortağı her yerde aranıyor

banner37

Turunçlu’da, mezarlık önünde, cebinde 30 gram uyuşturucuyla suçüstü yakalanan ve benzer sabıkası olan E.T.’nin tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı

Suç ortağı her yerde aranıyor
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK


B.S. ORTALARDA YOK… Meseleyle ilgili E.T.’nin suç ortağı B.S.’yi de her yerde arayan polis, emare uyuşturucuların analiz ve parmak izi sonuçlarını bekliyor

Turunçlu köy girişinde, mezarlık önünde, cebinde 30 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle suçüstü yakalanan, benzer suçtan sabıkalı E.T. aleyhine yürütülen tahkikat devam ediyor.

Meseleyle ilgili E.T.’nin suç ortağı B.S.’yi de her yerde arayan polis, emare uyuşturucuların analiz ve parmak izi sonuçlarını bekliyor.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ndeki dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hüseyin Özdesoy’u, meseleyle ilgili yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Hüseyin Özdesoy, zanlıyı, aldığı ihbar ışığında, 25 Şubat’ta, saat 16.00 sıralarında, Turunçlu köy girişinde, mezarlık önünde suçüstü tespit ettiklerini söyledi.

banner134
Hüseyin Özdesoy, benzer suçtan sabıkalı olan zanlının şüpheli hareketler sergilemesiyle, üzerinde yapılan aramada, pantolonunun sağ cebindeki streç naylona sarılı foil kağıdı içerisinde yaklaşık 30 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini kaydetti.

Özdesoy, zanlının gönüllü ifade vererek, tasarrufundaki maddeyi, aranmakta olan B.S.’nin, bir başkasına vermesi için kendisine verdiğini anlattı.

Operasyon sırasında B.S.’nin, zanlıyı siyah renk bir araçla almaya geldiğini ancak polisleri görmesi üzerine dur emrine riayet etmeyerek izini kaybettirdiğini dile getiren tanık polis, her yerde aradıkları B.S.’yi tespit edemediklerini aktardı.

Tanık polis, emareleri analiz için gönderdiği Devlet Kimya Laboratuvarı’ndan, maddelerin muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için gönderdiği PGM’ye bağlı Parmak İzleri Şubesi’nden henüz sonuç alamadığını mahkemeye aktardıktan sonra, zanlı aleyhine ek tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçun yaygınlığına ve ciddiyetine vurgu yaparak, aranan bir şahsın olduğunu belirtti ve tahkikata etki etme olasılığı olan zanlının tutukluluk süresini 4 gün uzattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75