Suç ortağı polise teslim oldu 

banner37

Turunçlu’da cebinde 30 gram uyuşturucuyla suçüstü yakalanan E.T.’nin ardından B.S. de tutuklandı ve aleyhine, mahkemeden, 2 gün tutukluluk emri alındı

Suç ortağı polise teslim oldu 
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

SUÇU, UYUŞTURUCU ALMA VE VERME…Uyuşturucu madde alma ve verme suçlarıyla ilgili B.S., dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartılarak, aleyhine, tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri alındı. B.S, olay günü polisi görünce kaçarak kayıplara karışmıştı

Turunçlu köy girişinde, mezarlık önünde, cebinde 30 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle suçüstü yakalanan, benzer suçtan sabıkalı E.T.’nin suç ortağı B.S. polise teslim oldu.

Uyuşturucu madde alma ve verme suçlarıyla ilgili B.S. dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartılarak, aleyhine, tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri alındı.

Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili talebi aktarması için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hüseyin Özdesoy’u yeminli şahadete çağırdı.

banner134
Tanık polis Hüseyin Özdesoy, aldığı bir ihbar ışığında, 25 Şubat’ta, saat 16.00 sıralarında, Turunçlu köy girişinde, mezarlık önünde, benzer suçtan sabıkalı olan E.T.’nin pantolonunun sağ cebindeki streç naylona sarılı foil kağıdı içerisinde yaklaşık 30 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini anımsattı.

Özdesoy, E.T.’nin gönüllü ifade vererek, kendilerinin de olay yerinde bulunduğu esnada, siyah renk bir araçla E.T.’yi almaya gelen ancak polisleri görmesi üzerine dur emrine riayet etmeyerek izini kaybettiren B.S.’nin önceki gün polise teslim olduğunu anlattı.

Tanık polis, E.T.’nin tutukluluğunun cuma günü dolacağını belirttikten sonra zanlı aleyhine başlattığı soruşturmasını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden 2 günlük tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tahkikatın selameti için zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75