Suç ortağı yurt dışına kaçtı

banner37

Aralarında husumet bulunan T.S. isimli şahsı ciddi şekilde darp eden ve aracına hasar veren Ümit Sağlam, müştekinin şikayetini geri çekmesi sonucu teminatla serbest kaldı

Suç ortağı yurt dışına kaçtı
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

Girne’de 2 Eylül’de yaşanan yaralama ve ciddi darp meselesiyle ilgili olarak tutuklanan Ümit Sağlam isimli zanlı aleyhinde yürütülen soruşturma tamamlandı.

Zanlı Ümit Sağlam, dün yeniden Girne’de yargıç huzuruna çıkarılırken, suç ortağı olarak aranan Ö.K.’nin ise yurt dışına kaçtığı öğrenildi. Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı, müştekinin şikayetini geri çekmesi üzerine teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına savcı Mustafa Atakar, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli’yi tanık olarak dinletti.

banner134
Zanlı Ümit Sağlam’ın 2 Eylül günü saat 04.20 sıralarında Girne’de meydana gelen “Yaralama”, “Kasti Hasar”, “Ciddi Darp” ve “Tecavüz-i Alet Taşımak” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Kader Çamlıbelli, zanlının önceki gün Girne’de tespit edilerek gözaltına alındığını açıkladı.

Çamlıbelli, zanlının, yurt dışına kaçtığı tespit edilen suç ortağı Ö.K. ile birlikte tasarruflarında bulunan, uç kısımlarında cam olan 2 adet demir masa ayağı ile aralarında geçmişten husumet bulunan T.S.’nin yüzüne ve kafasına vurarak müştekiyi ciddi şekilde darp ettiklerini anımsattı.

Müştekinin yanağında, kaşının üzerinde, elinde ve bel kısmında kesikler oluşmasına neden olan zanlıların, tasarruflarında bulunan demir masa ayakları ile T.U.’ya ait salon aracın ön camını kırdıklarını da dile getiren polis memuru Kader Çamlıbelli, gönüllü ifade vererek suçunu ve söz konusu suçu Ö.K. ile birlikte işlediğini itiraf eden zanlı aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlandığını açıkladı.

Müştekinin zanlı aleyhindeki şikayetini geri çektiğini belirten Çamlıbelli, ülkemizde çalışma izinli olarak bulunan zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, KKTC vatandaşı 2 kişinin zanlı lehinde 30’ar bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve 7 bin 500 TL’lik nakdi teminat yatırması karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75