banner6

Suç ortağıyla uyuşturucu içerken videosu çıktı!

banner37

Narkotik polisinin Bostancı’da gerçekleştirdiği operasyonda piyasa değeri 180 bin TL civarında olan 600 gram eroinle yakalanan 32 yaşındaki Esat Cabbar Gözalıcı, 39 yaşındaki Faruk Sayın ve 23 yaşındaki Hacı Karadağ’ın tutukluluğu 7 gün daha uzatıldı.

Suç ortağıyla uyuşturucu içerken videosu çıktı!
banner151

Emine UYSAL

Bostancı’da 600 gram eroinle yakalanan üç kişiden biri olan eski polis Faruk Sayın, tehdit altında bu suçu işlediğini söylerken, polis ise Sayın’ın birlikte yakalandığı Esat Cabbar Gözalıcı’nın telefonunda birlikte uyuşturucu içtiklerine dair video bulunduğunu açıkladı.

Bostancı’da gerçekleştirilen operasyonda, FU 088 plakalı Mercedes araca, polis aracıyla çarparak durdurabilen narkotik ekibi, 32 yaşındaki Esat Cabbar Gözalıcı, 39 yaşındaki Faruk Sayın ve 23 yaşındaki Hacı Karadağ’ın tasarrufunda 600 gram eroin türü uyuşturucu madde ele geçirmişti.

Uyuşturucu piyasasında gramı 300 ile 350 TL arasında satılan eroinin değerinin en az 180 bin TL olduğu tahmin ediliyor.

Esat Cabbar Gözalıcı, “Kanunsuz uyuşturucu madde eroin ithal ve tasarrufu”, Faruk Sayın, “İskele ve Güzelyurt’ta 600 gram eroin tasarrufu”, Hacı Karadağ ise “Güzelyurt’ta 600 gram eroin tasarrufu” suçlamalarıyla dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memuru Ahmet Bayram’ı dinletti.

Polis, detaylı şahadet verdi

Mahkemede yeminli şahadet veren Bayram, zanlıların 1-9 Mart 2017 tarihleri arasında İskele-Girne ve Güzelyurt’ta “Kanunsuz uyuşturucu madde eroin ithal ve tasarrufu” suçlarıyla methaldar olduklarını belirtti.

Polis Memuru Ahmet Bayram, 9 Mart 2017’de saat 22.15’te Bostancı’da, narkotik ekibi tarafından zanlı Hacı Karadağ’ın yönetimindeki Mercedes model FU 088 plakalı aracın, önünü kestiklerin ve polis aracına çarparak durdurduklarını anlattı.

Bayram, aracın sağ arka koltuğunda oturan zanlı Esat Cabbar Gözalıcı’nın siyah poşet içindeki 600 gram eroini araçtan attığının görüldüğünü ve konu uyuşturucu maddenin emare alındığını anımsattı.

Üç zanlının da makul güç kullanılarak, gözaltına alındıklarını söyleyen Bayram, zanlılar Esat Cabbar Gözalıcı ile Faruk Sayın’ın gönüllü ifade verdiğini ve suçlarını kabul ettiğini, zanlı Hacı Karadağ’ın ise ifade vermediğini kaydetti.

Ahmet Bayram, zanlıların doktor kontrolünden geçirildiğini söyleyerek, ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

Evleri arandı

Polis Memuru Bayram, her üç zanlının da evlerinin arandığını ve kanunsuz herhangi bir şey tespit edilemediğini kaydetti.

Bayram, Faruk Sayın’ın İskele’ye bağlı Topçuköy’de dağlık arazideki yarım inşaat ve tarlasında, zanlı Esat Cabbar Gözalıcı ile birlikte uyuşturucu maddeyi sakladıkları yerin tespit edilip görüntülendiğini, ayrıca evinin çevresinde de geniş çaplı arama yapıldığını anlattı.

Zanlıların üç günlük tutukluluk süresince, üç kişinin sorgulandığını belirten Bayram, aranan iki şahıs olduğuna dikkat çekti.

Bayram, zanlıların cep telefonlarının incelenmek üzere ilgili şubeye gönderildiğini belirterek, uyuşturucunun konduğu poşetin de parmak izi araştırmasının yapılacağını kaydetti.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine işaret eden Bayram, zanlıların 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Telefonunda uyuşturucu içtiklerine dair video bulundu

Mahkemede söz alan zanlı Esat Cabbar Gözalıcı, ilk tutukluluk için mahkemeye çıkarıldığında da söylediği gibi, “Faruk ve Hacı’nın uyuşturucudan haberi yoktu. Allah var yukarda. Hacı’yı aradım ve beni Güzelyurt’a götürmesini istedim. Onların yanımda uyuşturucu olduğundan haberi yoktu” dedi.

Bunun üzerine söz alan Polis Memuru Ahmet Bayram, zanlı Esat Cabbar Gözalıcı’nın, zanlı Faruk Sayın’la birlikte uyuşturucu içtikleri bir video bulunduğuna dikkat çekti.

Zanlı Faruk Sayın, “Cabbar’ın arazimde, uyuşturucuyu sakladığı yeri gösterdim. Ne sakladığını sonradan öğrendim. Zor kullandı. Tehdit etti. Araçtan inmek istedim. Beni bırakmadı” dedi.

Zanlı Hacı Karadağ’ın avukatı Öncel Polili, müvekkilinin ifade verme niyetinde olmadığını belirtti.

Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, zanlıların tahkikat amaçlı 7 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2017, 12:06
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110