banner6

Suç ortakları bulunamadı

banner37

Üç arkadaşıyla birlikte Gönyeli’deki bir eve girerek, darp ettiği ev sahibinin cep telefonunu kırıp, parasını çalmakla suçlanan İ.U., yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Suç ortakları bulunamadı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA
 

Gönyeli’de 14 Eylül gecesi halen aranan üç kişiyle birlikte bir eve girerek ev sahibini darp ettiği, elindeki telefonu almaya çalışırken telefonun yere düşerek kırılmasına yol açtığı ve cebindeki 2 bin 100 TL nakit parasını çaldığı suçlamasıyla tutuklanan İ.U. isimli zanlı yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

banner134


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Süleyman Açıkada, zanlı İ.U.’nun “Soygun”, “Soygunculuğa teşebbüs”, “Kasti hasar”, “Mülke tecavüz” ve “Darp” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Açıkada, zanlının hâlâ aranmakta olan üç zanlıyla birlikte 14 Eylül 2021 tarihinde saat 22.00 raddelerinde Gönyeli’de bulunan M.D.’ye ait ikametgâhın oturma odası içerisine izinsiz girip mülke tecavüz suçunu işlediğini belirterek, daha sonra o esnada evde bulunan müştekiyi elleri ile ittirip yatağa düşürdüğünü, ardından darp ettiğini ve müştekinin tuttuğu Redmi Note 8 marka cep telefonunu zorla almaya çalışıp soygunculuğa da teşebbüs ettiğini kaydetti.

Zanlının söz konusu telefonun yere düşüp kırılmasına yol açmakla kasti hasar suçunu da işlediğini dile getiren Açıkada, zanlının, müştekinin giymiş olduğu pantolonunun sol cebindeki 2 bin 100 TL’yi de zorla alıp soygun suçunu işlediğini vurguladı.

Açıkada, aranmakta olan üç kişi olduğuna vurgu yapıp, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.


Yargıç Mine Ozankaya, zanlının bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104