banner6

Suç ortakları gibi cezaevine gönderildiler

banner37

Gönyeli’deki bir eve girerek, soygun suçu işleyip, Güney Kıbrıs’a kaçan iki zanlı SBA Polisi’ne teslim oldu

Suç ortakları gibi cezaevine gönderildiler
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA
Gönyeli’de 14 Eylül gecesi bir eve girerek, soygun suçu işledikten sonra Güney Kıbrıs’a kaçan iki zanlı, yaklaşık 2 aylık kaçışın ardından dönüp SBA Polisi’ne teslim oldu.

SBA Polisi tarafından Türk Polisi’ne teslim edilen H.O. ile H.K. isimli zanlı, dün sabah teminat duruşmasına çıkarıldı ve daha önce yakalanan suç ortakları gibi yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

İki zanlı, daha önce tutuklanan M.U. ve İ.U. ile birlikte, bir eve girerek ev sahibini darp edip, elindeki telefonu almaya çalışırken telefonun yere düşerek kırılmasına yol açıp, cebindeki 2 bin 100 TL nakit parasını çalmıştı.

banner134

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Süleyman Açıkada, zanlılar H.O. ve H.K.’nin “Soygun”, “Soygunculuğa teşebbüs”, “Kasti hasar”, “Mülke tecavüz” ve “Darp” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.
Açıkada, iki zanlının, suç tarihinden sonra tutuklanıp, cezaevine gönderilen M.U. ve İ.U. ile birlikte 14 Eylül 2021 tarihinde saat 22.00 raddelerinde Gönyeli’de bulunan M.D.’ye ait ikametgâhın oturma odası içerisine izinsiz girip mülke tecavüz suçunu işlediğini belirterek, daha sonra o esnada evde bulunan müştekiyi elleri ile ittirip yatağa düşürdüğünü, ardından darp ettiğini ve müştekinin tuttuğu Redmi Note 8 marka cep telefonunu zorla almaya çalışıp soygunculuğa da teşebbüs ettiğini kaydetti.
Zanlıların söz konusu telefonun yere düşüp kırılmasına yol açmakla kasti hasar suçunu da işlediğini dile getiren Açıkada, zanlıların, müştekinin giymiş olduğu pantolonunun sol cebindeki 2 bin 100 TL’yi de zorla alıp soygun suçunu işlediğini vurguladı.
Açıkada, zanlıların 3 Kasım’da SBA Polisi’ne teslim olduğunu ve Dörtyol Polis Karakolu’na iade edildiklerini belirtti.

Suç tarihinden sonra yasal olmayan yolla Güney Kıbrıs’a kaçtıklarının altını çizen Açıkada, yasal olmayan yolla yargılanmaktan kaçma ihtimalleri olan iki zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlıların bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104