banner6

Suça bağlayıcı ifade verdiler

banner37

İşyerinde bulunan post cihazı üzerinden, başkalarına ait kredi kartı numaraları ile mail-order sistemi kullanarak, 74 bin TL para çalmakla suçlanan iş insanı Kıvanç Beren ve suç ortağı olduğu ileri sürülen Hasan Ede teminatla serbest bırakıldı.

Suça bağlayıcı ifade verdiler
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa'daki Bakırköy Börek Evi isimli işyerinde bulunan post cihazı üzerinden, başkalarına ait kredi kartı numaraları ile mail-order sistemi kullanarak, 74 bin TL para çalmakla suçlanan iş insanı Kıvanç Beren ve suç ortağı olduğu ileri sürülen Hasan Ede, ileride yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

Polis, iki zanlının da kendilerini suça bağlayıcı ifade verdiğini belirtti.

Kıvanç Beren, başkalarına ait kredi kartı bilgilerini Hasan Ede’nin edindiğini ve işyerindeki post cihazından paraların transferini yaptığını ve yüzde 10 komisyon aldığını itiraf etmişti.

“Sahtekarlıkla para temini” suçlamasıyla tutuklanan Kıvanç Beren ve Hasan Ede dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Mali Suçlarla Mücadele Birimi’nde görev yapan polis çavuşu Ertem Hoca’yı dinletti.

Mahkemede mesele ile ilgili yeminli şahadet veren Hoca, olayla ilgili bulguları detaylı olarak aktardı.

Ertem Hoca, Hasan Ede’nin kanunsuz olarak elde ettiği başkalarına ait kredi kartı numaralarını, Bakırköy Börek Evi’nin işletmecisi olan Kıvanç Beren’in adına kayıtlı post cihazında kullandıklarını ve zanlıların, kredi kartı sahiplerinin haberi olmadan mart ayı içerisinde yaklaşık 74 bin 100 TL parayı mail-order yöntemiyle kendi hesaplarına transfer ettiklerini kaydetti.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Hoca, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlıların yurtdışına çıkışlarını yasaklayarak, birer kefilin 150 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, Beren’in haftada bir gün, Ede’nin haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

                                                                                                                                     

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2017, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104