Suça temayülleri var!

banner37

Gazimağusa’da 20 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyle otel odasında yakalanan Z. B. E. ve Z. B. E.’ye uyuşturucuyu veren M. K., ileride yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak 2 ay cezaevine gönderildi

Suça temayülleri var!
banner99

BENZER SABIKALARI BULUNUYOR… Mahkeme, benzer birçok sabıkası ve askıda davaları olan gençleri, yargılanıncaya kadar cezaevinde kalmasını emretti

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da 20 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyle otel odasında yakalanan Z. B. E. ve Z. B. E.’ye uyuşturucuyu veren M. K. aleyhine yürütülen soruşturma tamamlandı.

   Mahkeme, benzer birçok sabıkası olan gençleri, işlediği ağır suçlardan, ileride yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak 2 ay süresince Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

banner134
   Dünkü duruşmada, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, talebi aktarması için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli tanık polis memuru Hüseyin Özdesoy’u yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Hüseyin Özdesoy, 7 Ekim saat 13.00 sıralarında, alınan ihbar ışığında, zanlı Z. B. E.’nin Gazimağusa'da kalmakta olduğu otel odasında, salondaki masa üzerinde yaklaşık 20 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini anlattı.

   Özdesoy, Z. B. E.’nin 2 Ekim’de konu maddeyi M. K.’den aldığını öğrendiğini, M. K.’yi 11 Ekim’de Yeniboğaziçi’nde terk edilmiş bir evde tespit ettiğini anlattı.

   Tanık polis, ele geçirilen maddenin laboratuvar sonucuna göre 17 gram 520 mg ağırlığında olduğunu belirttikten sonra, her iki zanlının da benzer birçok sabıkası ve askıda davaları bulunduğunu ifade etti.

   Polis, mahkemeden suça temayülü olan zanlıları, yargılanıncaya değin cezaevine göndermesini istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, benzer suçtan askıda davaları bulunan sabıkalı zanlıları, her ne şart altında olursa olsun, 2 ayı geçmeyen bir süre, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75