banner6

Suçlamalardan kurtulmak için karısını bahane gösterdi

banner37

Süpermarkette cep telefonuyla kadınların kalça fotoğraflarını çeken C.Ö. ‘Cinsel taciz’ ve ‘Özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından yargılanacak

Suçlamalardan kurtulmak için  karısını bahane gösterdi
banner150 banner150 banner151 banner152

Emine UYSAL ÇALUDA

Markette dolaşan kadınların gizlice cep telefonuyla kalça fotoğraflarını çekerken yakalanan ve önce eşinin istediği çocuk elbiselerinin fotoğrafını çektiğini, sonrasında da küs olduğu karısına hava atmak için fotoğrafları çektiğini iddia eden 32 yaşındaki C.Ö. isimli zanlı, ‘Cinsel taciz’ ve ‘Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek’ suçlarından yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Olay, bir başka müşterinin fotoğrafları çekilen kadınları uyarmasıyla ortaya çıkmıştı. 32 yaşındaki C.Ö., fotoğrafları silse de, olay marketin güvenlik kameralarına yansımıştı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Ahmet Demirel, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Kozal Debreli’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Debreli, 11.12.2021 tarihinde, saat 15.50’de Demirhan’da faaliyet gösteren bir süpermarkette, Yenierenköy’de sakin zanlı C.Ö.’nün kullanımında bulunan ve elinde tutmakta olduğu cep telefonu ile market içerisinde alışveriş maksatlı bulunan D.G. (K-20) ile D.G.’nin (K-15) kalçalarını görüntüleyip özel hayatın gizliliğini ihlal ederek, cinsel tacizde bulunduğuna vurgu yaptı.

Debreli, aynı gün karakola gelen şikayet üzerine zanlının derdest emri gereği tutuklandığını belirtti. Debreli, zanlının ilk beyanında eşinin kendisinden çocuk elbisesi istediğini ve bu yüzden resim çektiğini söylese de incelenen kamera görüntülerinde zanlının bahse konu resimleri marketin orta koridorunda, yani reyon olmayan bir yerde müştekileri takip ederek çektiğinin görüldüğüne dikkat çekti.

Debreli, aynı gün zanlının tasarrufunda tespit edilen cep telefonu içerisindeki görüntüleri silmesi nedeni ile Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne başvurarak konu telefon içerisindeki görüntülerin geri getirilebilmesi için Bilişim Suçları Yasası altında gerekli emrin temin edildiğini belirtti.

Debreli, aynı gün zanlının mesele ile ilgili ikinci beyanında eşi ile küs olduğunu ve ona hava atmak için konu resimleri çektiğini söylediğini ancak gönüllü ifade vermediğini kaydetti.

Debreli, zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti. 

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yurtdışına çıkışının yasaklanmasına, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 150 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

banner350 banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88