Suçlamaları reddediyor ancak tanık ifadesi var

banner37

Yeniboğaziçi’nde, komşusunun kızına cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Cemil Güngör, olaydan 10 gün sonra tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı

Suçlamaları reddediyor ancak tanık ifadesi var
banner90
banner8

2 GÜN TUTUKLULUK… Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Cemil Güngör, badem kırarken 15 yaşındaki komşu kızının elini tutup, parmak ucuna kadar cinsel istekle okşadığı iddia ediliyor ve cinsel saldırı ile suçlanıyor. Mahkemede konuşan polis, zanlının suçunu reddetse de müştekinin ifadesini teyit eden bir tanıktan ifade temin ettiğine dikkat çekti. Mahkeme, Güngör için 2 gün tutukluluk emri verdi

Sedef BOŞNAK

Yeniboğaziçi köyünde, komşusunun kızına cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen ve 10 gündür polis tarafından aranan Cemil Güngör tutuklandı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde, Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzuruna çıkartılan Cemil Güngör aleyhine, tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri temin edildi.

Badem kırarken 15 yaşındaki komşu kızının elini tutup, parmak ucuna kadar cinsel istekle okşadığı iddia edilen Cemil Güngör, aleyhindeki tüm suçlamaları reddediyor.

banner134

Tanık ifadesi var

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan Şükrü Hafız’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Şükrü Hafız, cinsel saldırı suçundan methaldar olan zanlının, 1 Eylül’de, komşusunun 15 yaşındaki kızının elini tutup, cinsel istekle parmak ucuna kadar okşayarak, adı edilene cinsel saldırıda bulunduğunu öne sürdü.

Şükrü Hafız,  konu tarihte, zanlı aleyhine polise şikayette bulunulduğunu anlatarak, aranan zanlının, önceki gün evinde tespit edilerek tutuklandığını anlattı.

Gönüllü ifade vererek aleyhindeki suçlamaları reddeden zanlının methaldar olduğu suçun ciddiyetine değinen tanık polis, araştırmasını salim bir şekilde yürütebilmek için süreye ihtiyacı olduğunu beyan etti ve mahkemeden bu yönde emir vermesini talep etti.

Tanık polis ayrıca, savcının bir sorusu üzerine, müştekinin ifadesini teyit eden bir tanıktan da ifade temin ettiğine dikkat çekti.

Mahkeme, meselenin ciddiyetine vurgu yaparak, serbest kalması halinde tahkikata etki etme olasılığı olan zanlının, tahkikatın salimen tamamlanabilmesi için 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75