Suçlamayı kabul etmedi

banner37

Kaza yaptığı aracının içerisinde baygın halde bulunan ve üzerinden az miktarda uyuşturucu çıkan Haytham Almukddad’a uyuşturucuyu verdiği ileri sürülen zanlı Talat Yapıcı, teminatla serbest bırakıldı

banner87
Suçlamayı kabul etmedi
banner90
banner99

   Koronavirüs salgını nedeniyle Bakanlar Kurulu’nun aldığı karar uyarınca gece sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen, aracıyla trafiğe çıkarak kaza yapan ve tasarrufunda yeşil reçeteye tabi çok sayıda hap ve az miktarda uyuşturucu bulunan Haytham Almukddad’a uyuşturucuyu verdiği ileri sürülen zanlı Talat Yapıcı teminatla serbest bırakıldı.
   “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün mahkemeye çıkarıldı.
   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Murat Özkırdar’ı dinletti.
   Mahkemede yeminli şahadet veren Özkırdar, 9 Mayıs’ta saat 01.30 sıralarında zanlı Haytham Almukddad’ın kullanımındaki araçla Lefkoşa’da trafik kazası yaptığını ve zanlının Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı devriye polisi tarafından araç içerisinde baygın halde bulunduğunu anımsattı.
   Polis memuru Murat Özkırdar, zanlının aracında ve yapılan üst aramasında tasarrufunda bir gram 769 miligram ağırlığında sentetik cannabionid türü uyuşturucu madde ile 42 adet yeşil reçeteye tabi olan hapın bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.
   Özkırdar, Haytham Almukddad’ın gönüllü ifade verdiğini, suçlarını itiraf ettiğini ve konu maddeyi 3 gram olarak 300 TL karşılığında zanlı Talat Yapıcı’dan satın aldığını itiraf ettiğini belirtti.
   Zanlının avukatıyla birlikte narkotiğe gelerek teslim olduğunu ve suçlamaları kabul etmediğini söyleyen Özkırdar,
zanlının yargılanıncaya değin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL şahsi kefalet senedi imzalamaları, haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşullarıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75