banner6

Suçlar arttı, hoşgörü yok

banner37

Uyuşturucu suçundan Ümit Kabukçu’yu oybirliğiyle 5 ay hapis cezasına çarptıran Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi vurguladı.

Suçlar arttı, hoşgörü yok
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, benzer suçtan mahkûmiyeti olan Ümit Kabukçu’yu, tütünle karışık 825 miligram sentetic cannabinoid türü uyuşturucu madde tasarruf etmekten 5 ay hapse mahkûm etti.

Başkan Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin oy birliğiyle aldığı kararı, üye yargıç açıkladı.

Üye Yargıç Temay Sağer, aleyhindeki ithamları kabul etmeyerek duruşmaya giden Ümit Kabukçu’yu, uyuşturucu madde tasarrufundan suçlu bulup mahkûm ettiklerini belirtti.

Konu suçun ciddiyetine ve artışına dikkat çeken üye yargıç Sağer, “Konu suçlar gün geçtikçe artıyor. Yıllık faaliyet raporlarına göre, mahkemelerin gündemini en çok meşgul eden suç, uyuşturucu suçudur. 2016’da görüşülen 626 davanın 260’ı uyuşturucu madde suçu” dedi.

Yargıç, uyuşturucu madde tasarrufunun, yasada 18 yıla kadar hapis cezası öngördüğüne vurgu yaptı ve konu suçları işleyenlere hoşgörülü davranmalarının düşünülemez olduğuna dikkat çekti.

Yargıç, bu tür suç işleyenlere ve işleme temayülünde olan kişilere karşı caydırıcı, ıslah ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiği üzerinde durdu.

Konu suçların toplumda huzuru bozan, kamu sağlığını tehdit eden, yaygın ve vahim bir suç olduğunu tekrarlayan üye yargıç, meseleyle ilgili tüm hususları titizlikle incelediklerini söyledi.

Yargıç Temay Sağer, tasarrufunda cüzi bir miktar uyuşturucu madde tasarruf eden ve 20 Eylül 2017’den beridir cezaevinde hükümsüz tutuklu bulunan Ümit Kabukçu’yu 5 ay hapse mahkûm ettiklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2017, 08:14
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104