banner6

Suçlar toplumda tedirginlik yaratıyor

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, önceden çalıştığı kahvehaneye içki çalmak için giren alkol bağımlısı Derviş Soğuksu’yu yargılayarak 3 ay hapse mahkum ederken, suçlara da dikkat çekti:

Suçlar toplumda tedirginlik yaratıyor
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, önceden çalıştığı kahvehaneye içki çalmak için giren alkol bağımlısı Derviş Soğuksu’yu yargılayarak üç ay hapse mahkum etti.

Heyetin oybirliğiyle verdiği kararı açıklayan Yargıç Murat Soytaç, “Bu tip suçlar, ticaret hayatını olumsuz etkiler. Toplumun huzurunu bozar, tedirginlik yaratır. Önlenmeli” dedi.

Melek Esendağlı’nın başkanlığında Yargıç Murat Soytaç ve Yargıç Seran Bensen’den oluşan Ağır Ceza Mahkemesi, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ergin Atıcı’nın mahkemeye aktardığı olgulara değindi.

Heyetin oybirliğiyle aldığı kararı Yargıç Murat Soytaç, açıkladı.

Murat Soytaç, sanığın, 2 Haziran 2016’da, saat 00.10-8.30 saatleri arasında, önceden çalıştığı Necmi Aslanbaba’ya ait kahvehaneye kapı kilidini kırarak girdiğini ve içerisinden, toplam 119 TL değerinde içki sirkat ettiğini söyledi.

Alkol bağımlısı olan 35 yaşındaki sanığın, bir dönem çalışıp ekmek parası kazandığı konu işyerine girip hırsızlık yapmasını aleyhine değerlendiren yargıç, bağımlılığının olumsuz tesiri altında konu suçu işleyen sanığa verilecek en uygun cezanın hapislik cezası olduğuna kanaat getirdiklerini söyledi.

Murat Soytaç, sebep olduğu zarar ziyanı tazmin edip, polise meselenin aydınlatılmasında yardımcı olan sanığı, meselenin kendine özgü olguları ışığında suçlu bulup mahkum ettiklerini anlattı.

Ülkede yaygınlaşan bu tür suçların kamuoyunu etkilediğine, toplumu huzursuz ettiğine dikkat çeken Yargıç Murat Soytaç, sanığın, kahvehane sahibinin şikayeti üzerine yapılan araştırma ve soruşturma sonucu tutuklandığını anımsattı.

Hiç kimsenin bu şekilde davranarak, başkalarının alın teriyle kazanımlarına el atmaya hak ve yetkisinin bulunmadığına vurgu yapan yargıç, sanığın işlemiş olduğu suçların ciddi ve vahim suçlar olduğunu belirtti.

Yargıç, bu tip suç işleyenlere ve işlemeye tevessül edecek kişilere karşı, caydırıcı ve ibret verici ceza verilmesi gerektiğine değindikten sonra, toplum bireylerinin konu suçlardan ötürü duyduğu rahatsızlığı da dile getirerek, oybirliğiyle aldıkları kararla sanığı üç ay hapse mahkûm ettiğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 07:59
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104