banner6

Suçlar tüyler ürpertiyor

banner37

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi huzuruna adli yılın açılmasından hemen sonra çıkarılacak 38 kişi, “Adam öldürme”, “Adam öldürmeye teşebbüs”, “Çocuğa cinsel tecavüz”, “Cinsel tecavüz”, “Irza geçmeye teşebbüs”, “Ölüme sebep olma”, “Uyuşturucu”, “Zorla insan kaçırma”, “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu”, “Sahte belge ve çek düzenleme”, “Ölümlü trafik kazası” suçlarından yargı huzurunda olacak. 38 kişiden 7’si cinsel saldırı suçundan yargılanacak ve bunlar arasında bulunan iki ‘baba’, ‘çocuğuna cinsel tecavüzden’ yargı önünde olacak.

Suçlar tüyler ürpertiyor
banner151 banner143

Emine UYSAL

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, 2017-2018 Adli Yılı’na çok ciddi davalarla başlayacak.

Gittikçe artan ve toplumda çok ciddi tedirginlik yaratan adli suçların artışı mahkeme raporlarında da berrak bir şekilde görülüyor.

Şiddet ve uyuşturucu suçlarının mahkemelerin faaliyet raporlarında artış göstermesi dikkat çekti. Yeni adli yılda ikisi öz çocuğuna olmak üzere 7 kişi cinsel saldırı suçundan yargı huzurunda olacak.

38 kişi aleyhinde çok ciddi suçlamalar var

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi huzuruna adli yılın açılmasından hemen sonra çıkarılacak 38 kişi, “Adam öldürme”, “Adam öldürmeye teşebbüs”, “Çocuğa cinsel tecavüz”, “Cinsel tecavüz”, “Irza geçmeye teşebbüs”, “Ölüme sebep olma”, “Uyuşturucu”, “Zorla insan kaçırma”, “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu”, “Sahte belge ve çek düzenleme”, “Ölümlü trafik kazası” suçlarından yargı huzurunda olacak.

38 kişiden 7’si cinsel saldırı suçundan yargılanacak.

7 kişiden üçü cinsel saldırı, üçü çocuğa cinsel tecavüz suçundan, biri ise ırza geçmeye teşebbüs suçundan mahkeme huzurunda olacak.

Yine 38 kişiden, ikisi “Adam öldürme”, biri “Adam öldürmeye teşebbüs”, üçü “Ölümlü trafik kazası”, ikisi “Ölüme sebep olma”, dördü “Sahte çek düzenleme”, biri “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu”, biri “Ev açma” suçundan yargılanacak.

İki ‘baba’ çocuğuna cinsel istismardan yargılanacak

Yeni Adli Yıl’ın 18 Eylül’de açılmasıyla birlikte oturumlarına başlayacak Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nin gündeminde 6 ayrı tecavüz var. Bunlar arasında iki de ‘baba’ sanık bulunuyor. Lefkoşa’nın Taşkınköy bölgesinde 14 ve 17 yaşındaki iki öz kızına ‘dört yıl’ boyunca cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan 43 yaşındaki ‘baba’ ile Güzelyurt’ta öz kızına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen bir başka ‘baba’ da Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Aygün ve Çiftçi cinayetten yargı huzurunda olacak

Lefke’de meydana gelen bir ölüm olayıyla ilgili iki polis mensubu da, Ağır Ceza Mahkemesi huzurunda yargılanacak.

Polis memurları Cafer Aygün ve Ali Çiftçi, trafikte bir kişiyi takip edip, meydana gelen trafik kazasıyla sivil bir şahsın ölümüne neden olmakla suçlanıyor.

İki hemşire de yargılanacak

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde üç yıl önce tedavi gören Şükriye Ağdelen’i 10 saat süreyle kontrol etmeyip, ölümüne sebep olmakla suçlanan Şifa Bağı ve Buse Gökçe isimli iki hemşire, “Ölüme sebep olmak” suçlamasıyla yargılanacak.

Polis, Şükriye Ağdelen’in 31 Ocak 2014 tarihinde böbrek yetmezliği, tansiyon ile şeker hastalığından dolayı koroner bakım ünitesinde müşahede altına alındığını ve 1 Şubat’ı 2 Şubat’a bağlayan gece öldüğünü belirlemişti.

Koroner bakım servisinde yaşamını yitiren Şükriye Ağdelen’in ölümüyle ilgili Sağlık Bakanlığı’nın soruşturma başlattığını belirten polis, yapılan araştırmada yaşam destek ünitesine bağlı olan Şükriye Ağdelen’i sürekli izlemek ve kontrol etmekle yükümlü olan zanlıların, işlerini yapmadıklarının ortaya çıktığını ileri sürmüştü.

13 kişi uyuşturucudan yargılanacak

Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti’nin 22 Eylül’e kadar yapacağı 7 ayrı oturumda 12 ayrı uyuşturucu davasında 13 kişi mahkemeye çıkacak.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, Başkan Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşuyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2017, 10:31
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104