banner6

Suçlarını kabul etti

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucuyla yakalanan M.D. teminata bağlanarak serbest kaldı

Suçlarını kabul etti
banner150 banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK
Gazimağusa’da uyuşturucu madde ithal ve tasarruf suçundan tutuklanan M.D. (E-21) aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.
Meseleyle ilgili tutuklanan M.D., ileride yargılanmak üzere, 8 bin TL nakdi teminata bağlandı.
Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, meseleyi soruşturan Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Cüneyt Arkın, 15 Aralık’ta Gazimağusa’da, Karakeşliler Bölgesinde düzenlenen operasyonla ilgili olguları kısaca mahkemeye aktardı ve talebini belirtti.
Tanık polis Cüneyt Arkın, M.D.’nin evinde ve Ö.O.’nun kullanımındaki araçta yaptığı aramada, toplam 7 gram 980 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna olan madde, üzerinde kalıntı bulunan hassas terazi ve öğütücü bulup emare zapt ettiğini anımsattı.
  Arkın, M.D.’nin gönüllü ifade verip, ele geçirilen uyuşturucu olduğuna inanılan tüm maddelerin kendisine ait olup, 13 Aralık’ta 10 gram olarak Güney Kıbrıs’tan Bulgar bir arkadaşından 170 Euro’ya satın alıp, Beyarmudu’ndan ülkeye ithal ettiğini beyanına değindi.
Zanlı aleyhindeki soruşturmasını tamamladığını kaydeden tanık polis, mahkemeden zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını istedi. Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Mine Gündüz Serden, zanlıyı, 8 bin TL nakdi teminata bağladı. Mine Gündüz ayrıca, zanlı lehine KKTC vatandaşı bir kefilin 75 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

 

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110