Suçlarını kabul etti

banner37

Aracıyla tehlikeli sürüş yaparken, polisin takibe aldığı ve tasarrufunda az miktarda uyuşturucu bulunan Arsla Khaled 1 gün daha poliste tutuklu kalacak

banner87
Suçlarını kabul etti
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da şehrin ortasında aracıyla tehlikeli sürüş yaparken, polisin takibe aldığı ve tasarrufunda bulunan az miktardaki uyuşturucuyla ilgili tutuklanan zanlı Arsla Khaled’in tutukluluk süresi uzatıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün sabah yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Damla Güçlü, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ozan Özder’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özder 2 Haziran’da saat 19.35 raddelerinde Ortaköy’de devriye gezen polis ekipleri tarafından DM 595 plakalı aracı ile tehlikeli sürüş yapan zanlı Arsla Khaled’in takibe alındığını anımsattı.

Polis memuru Ozan Özder, takip sırasında zanlının tasarrufunda bulunan ve sigara paketi içerisinde muhafaza ettiği yaklaşık 200 miligram ağırlığında sentetik canabionid türü olduğuna inanılan uyuşturucu maddeyi aracından dışarıya attığının tespit edildiğini ve aracın durdurularak zanlının tutuklandığını yineledi.

Zanlının mesele ile ilgili gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini belirten Özder, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96