Suçlarını kabul ettiler

banner37

Gazimağusa’da bir araçta tasarruflarında 5 gram sentetik cannabinoid ile yakalanan ve 7 gram uyuşturucu satın aldıklarını itiraf eden F.G. ve D.S., ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı

Suçlarını kabul ettiler
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’nın Karakol bölgesinde içerisinde bulundukları araçta 5 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu bulunan ve uyuşturucuyu 700 TL karşılığına aslında 7 gram olarak aldıklarını itiraf eden F.G. ve D.S. isimli zanlıların aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı.

İki zanlı dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere 5’er bin TL’lik nakdi teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, mahkemeye, meseleyle ilgili talebi polis memuru Hasan Selvili aktardı.

Tanık polis Hasan Selvili, 4 Şubat’ta aldığı bilgi doğrultusunda, zanlıları, Gazimağusa’nın Karakol Bölgesi’nde seyir halindeki FG 860 plakalı araçta tespit ettiklerini anlattı.

Durdurdukları araçta ve zanlıların üzerlerinde yaptığı aramada 5 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu tespit ettiğini anlatan tanık polis, zanlılar aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını ifade etti.

Zanlılara 7 gram ağırlığında uyuşturucu madde alma ve tasarrufu suçlarından yazılı dava tebliğ ettiğini kaydeden tanık polis, zanlıların suçlarını kabul ettiklerini belirterek, talebi aktardı.

Hasan Selvili, zanlı F.G.’nin KKTC, benzer suçtan teminata bağlanan D.S.’nın hem KKTC hem de İngiliz vatandaşı olduğunu belirterek, mahkemeden ileride davalarında hazır olmalarını sağlamak maksadıyla zanlıları uygun bir teminata bağlamasını istedi.

Kıdemli yargıç, KKTC dışına çıkmaktan men edip, bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koyduğu zanlıları 5’er bin TL nakdi teminata bağladı.

Kıdemli Yargıç ayrıca, haftada 1 en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücut etmesini istediği zanlılar lehine, KKTC vatandaşı 1’er kefilin 75’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini de karara bağladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75