Suçlarını kabul ettiler

banner37

Gazimağusa’da ikamet ettikleri evde hassas terazi, öğütücü ve 5 gram hintkeneviriyle yakalanan Nijerya uyruklu A.A.B. ve O.O.O. isimli 2 genç tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı

Suçlarını kabul ettiler
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

3’ER GÜN TUTUKLULUK… Mahkemede konuşan tanık polis, zanlıların gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini ve maddeleri tedarik edenin arandığını belirtti. Mahkeme de 23 ve 26 yaşlarındaki 2 zanlı için 3’er gün tutukluluk emri verdi

Narkotik polisi, aldığı ihbar üzerine Gazimağusa’daki bir ikametgaha baskın yaptı.

Polis, bahse konu evde yaptığı aramada, toplam 5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde, içerisinde uyuşturucu madde olan sarma sigara, hassas terazi ve öğütücüyü bularak emare zapt etti.

Meseleyle ilgili tutuklanan Nijeryalı A.A.B. (23) ve O.O.O. (26), PCR testleri sonuçlandıktan sonra Gazimağusa’da mahkemeye çıkarılarak, aleyhlerine, tahkikat amaçlı 3’er gün tutukluluk emri temin edildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzurunda gerçekleşen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meselenin tahkikatını yürüten Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, aldıkları bir ihbar ışığında zanlıların ikamet ettiği Gazimağusa’daki eve baskın düzenlediklerini anlattı.

banner134
Mustafa Kavaz, zanlıların ikamet ettikleri evin kapısı makul güç kullanarak açıldıktan sonra iki zanlı huzurunda evde arama yapıldığını mahkemeye aktardı.

Kavaz, oturma odasındaki TV ünitesi üzerindeki cam kavanozda 1.5 gram, orta sehpada, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi ve öğütücü ile içerisinde uyuşturucu madde olan tütünle karışık 1 adet sarma sigarayı bulup emare zapt ettiğini kaydetti.

Zanlı O.O.O.’nun yatak odasındaki komodin çekmecesinde ise iki ayrı foil kağıdına sarılı 3.5 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare aldığını anlatan tanık polis, zanlıların gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiğini ve maddeleri tedarik edenin arandığını belirtti.

Tanık polis, emareleri analiz için Devlet Kimya Laboratuarı’na, maddelerin muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için PGM’ye bağlı Parmak İzleri Şubesi’ne gönderdiğini kaydetti ve henüz sonuç alamadığını mahkemeye aktardı.

Kavaz, her iki zanlı aleyhine henüz yeni başlattığı tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren kıdemli yargıç, konu suçlarının ciddiyetine vurgu yaparak, polisin tahkikatını salimen yürütebilmesi için zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75